• |
ide | kryesore

SHBA i refuzon vizën numrit dy të LSI-së, reagon Petrit Vasili

Lajme, Të fundit

Zëri i Amerikës pretendon se ish-kryetarit të grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i është refuzuar viza për në SHBA. Kjo u bë e ditur gjatë intervistës që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi po jepte në studion e Zërit të Amerikës me gazetaren Menada Zaimi.

Lidhur me këtë lajm, A2 CNN ka kontaktuar nënkryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasilin, i cili i habitur ka pohuar që ai për herë të fundit ka marrë një vizë të tipit A2, tre mujore, në qershorin e vitit të kaluar, kur edhe ka udhëtuar në drejtim të SHBA, në një vizitë në Kongresin amerikan.

Sipas tij, “viza ka skaduar në shtator dhe që nga ajo datë, nuk ka aplikuar më”.

10 Comments

 1. I shkreti. E verteta eshte se ka kerkuar perseri vize dhe i eshte refuzuar. Eshte kapur keq dhe nuk di te genjeje. Edhe Dako ne te njejten menyre u justifikua.

  1. Kjo nuk eshte asgje, se fundia ky eshte nje pesh pupel nga te ish opozites. Po keto dit do degjoni qe do i refuzohet viza dhe kryeministrit te Republikes se re.

 2. Mbas ish kryeprokurorit A.LLalla ky eshte i dyti per nga rendesia qe Shteti Amerikan i heq te drejten e vizes.Ndalu beg se ka hendek,hale fare,hale LSI dhe hale hajduti Llalla.Me siguri qe Rama e ka mik Trumpin njelloj si ata te OSBE-se ,oh moj nene pritni kur edhe Gjermanet,Francezet e me rradhe kur ti bllokojne fare hajdute.Habitem se Moniqa sapo u kthye nga nje triumf i plote( e dhjere fare)nga USA ku kishte takuar ….hajdutet e Metes dhe ketij debili Vasili qe ska as familje.

 3. Salehu ishte i pari, Llalla i dyti, ky i treti….
  Si per cudi asnje nga qeveria e lidhur me krimin. Te gjithe PD-LSI.
  Amerika o si shpirt.

 4. Po’ ju qe komentoni per buke goje keni qene ndonjehwre ne Amerike?
  Te ishte per mu tua heqin te gjitheve
  Po’ sbesoj se po’ humbin ndonje gje
  Pare Kane sa per te shku edhe ne hene.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu