• |
ide | kryesore

Kreu i KLP: Magjistratët po kalojnë në kokën e gjilpërës

Lajme, Të fundit

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi deklaroi se magjistratët pokontrollohen intensivisht.

“Një rrugë tashmë e mbipërdorur nga Shqipëria është ndërhyrja legjislative. Reforma në Drejtësi është ndërhyrje legjislative.

Ndërhyrja legjislative për hapjen  e gjykatave dhe për të garantuar regjistrimin e luftës finale. Shqipëria e ka mbipërdorur përmes reformës në Drejtësi.

Rezultatet janë të rëndësishëm të mbeten atje, ku janë. Magjistratët e Shqipërisë po kalojnë në kokën e gjilpërës.” – tha Gent Ibrahimi, i pranishëm sot gjatë takimit prezantues të dokumentit metodologjik “Monitorimi i Integritetit Gjyqësor”, ku edhe u ndal te reforma në drejtësi.

 

8 Comments

  1. Dilni o trimat e saliut, dhe hidhni balt mbi reformen. GRINI SALLAT SE NUK JU PIERDH ASKUSH. Kush ka ankesa te vej te rruga e elbasanit, dhe ju shpjegojn ata. Shikoni komentet e meposhteme, i njejti person shkruan per 4. Qe te na tregoj se sa kundershtar ka reforma. BEHUNI GATI PER SAPUNIN, SI TE MAJT DHE TE DIATHT.

 1. O ç’na çave kokën e ….. more Ibrahimi. Vetëm një gjë më thuaj: Sa gjykatës apo prokurorë janë shkarkuar për kriterin profesional (vendime të gabuara, cilësime të gabuara të krimeve, mbyllje çështjesh gjygjësore, aplikim jo të saktë ligji etj, etj?)
  Ta them unë: 0
  Domethënë këta janë pasuruar sa nuk dinë ku ti fshehin paratë duke dhënë vendime të drejta.
  Që këtu ka rënë vetingu!

 2. Pordhi kali n’dere te hanit
  E ja ngjiten nji shkodranit,
  Por shkodani bani be’
  Nuk kam pjerdhe qe kur kam le’!?

  Edhe bani be’ dhe betoheni qe asnjehere nuk keni marre zarfa!?Z. Brahimi a ke kerku ndonjehere nga policia e kufirit ajror,detar apo toksor,qe te nxjerre informacion nga sistemi TIM-s per hyrje daljet e gjyqtareve,prokuroreve ?Dhe vetem te ketyre por edhe te zyrtareve te tjere,qe punojne neper gjykata?
  Bejeni dhe do te shihni sa i larte asht intesiteti i hyrje-daljeve te tyre!
  Dhe si shqiptare ato perdorin monedha CASH! Mijra e miljona euro,dollar,paund dalin per t’u pastruar neper kazinot e famshme te botes!Kuptohet se CASH-i po fillon te bahet i pavlefshem(per shumat qe ato kane akumulu ne k’to vite)ne Shqiperi.
  Konvertimi i tyre ne prona te paluajtshme, asht me rrezik te larte humbjeje.

 3. Ja dhe nje tjeter komunist socialist i paafte i koruptuar dhe qe merret me drejtesi. Te gjithe fajin e ka rama dhe sorosi qe mbyten shqiperine me parazit qe bejne si te kualifikuar.

 4. E shikoni kete Person qe mbahet si kreu i KLP-se !?Shpejt do ta shikoni pas hekurave per pastrim parash !!!!Jo ,nen qeverisjen e edvin Rames e kunates se tij Mimi(Mrike)Kodhelit qe fikte radaret per banden e Saimir Tahirit ,por nga tetori !!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu