• |
ide | kryesore

Pak orë para takimit me Metën, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

Lajme, Të fundit

Lulzim Basha mblodhi aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën vendime të tjera të rëndësishme.

Takimi vjen pak orë nga takimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta me partitë e qendrës së djathtë në kuadër të nisjes së konsultimeve për të vendosur një datë të re zgjedhjesh.


13 Comments

 1. Tani, kush nuk e kupton se cfar po ndodh, eshte shume naiv. E kisha nje shpres te vogel se meta vertet po e ben per te ulur tensionin dhe po mundohej per nje zgjidhje. Por tani nuk ka me pik dyshimi qe cdo gje eshte menduar muaj me pare. Po perpiqen te krijojn nje rrym paralele qeveritare. Po e cojn muhabetin, qeveria jemi ne jo rama. Ngelet per tu pare se kush do jua vare.

   1. O ti qe je myt.
    O zoteri. Komunist nuk eshte ai qe ka mendim ndryshe nga ty, po e kunderta. Eshte ai qe nuk i pelqen mendimi ndryshe i tjetrit.
    As kisha ndermend te ktheja pergjigje.
    Po doja te kerkoja falje, po te kan bezdis shkrimet e mia. Te pershendes patrioti im qe mendon ndryshe. Gjith te mirat.

    1. ou po pse qenka rama kryeminister pra, nga eksperiencat reale qe nejrzit kane perjetuar eshte ai vet qe nuk pranon mendime ndryshe…apo je nga ata fashistet e ores se fundit

     1. Meta, mbase sot ua sqsaon ketyre, se ne cilin ligj u bazua. Se derim tani nuk e dim akoma.

  1. Politikanet e kane per detyre t’i mendojne te gjitha opsionet. Sjellja e lulit eshte anormale vetem ne raport me opozitaret, se nuk mund te diskutosh per date zgjedhjesh, pa ikur Edi Rama. Ka hyre ne paradoks. Kaosi i protestes ishte shume me i qarte, se kjo qe po ndodh tani. Duhet t’i kthehet rruges, se kjo loja me meten nuk con kurrkund. As me garanci amerikane nuk zgjidhi gje. Vetem garancia popullore ka ngel pa u eksploruar deri ne fund.

  2. tani u kujtove ti ? ku ishe keto 6 vjet kur rama percau popullin dhe i ndau ne naiv menefregista medioker parazit dhe njerez te ndershem dhe me tru ne koke ( qe po shpetojne demokracine meqe ra llafi )…po hik e futi ndonje sufllaqe o gamor mos u merr me sporte te renda se do kputesh mish

   1. PRIT TE BEHEN TE GJITHE , TE VIJE RAMA , META , IDRIZI ,MONA E RAMAZONIT DHE CA KURVA TE TJERA MAVI . PASTA BOMBE ATOMIKE QE TE SIGUROHEMI QE NUK SHPETON NJERI .

 2. po behen si te shpeshta banketet ku dashamiri sjell rakine, greku dule sjell djathin e fresket te gjinokastres, çomi svje prej grekut dhe le karriken bosh qe luli te shtrije komet kur lodhet, per barcaletat plot humor mendon nardi, gon duka sjell vezet e zime taze, mediu sjell eli faren per me knu serenata dhe mona sjell cdekretet e like mavrise… luli si gjithmone vjen perdore me doktorin se humb rrugen… ju demokratet e ndershem dhe shashkahedhes mund ti coni grate neper kto takime periodike me qe e keni ber per zakon tashme qe cdo te shtune i lini ne shtepi vetem ne oraret e demostratave… a sju ha mortja KOLERA ANTISHQIPTATE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu