• |
ide | kryesore

Rama: Iu falën të gjitha skandalet. Ç’do më shumë Meta?

Lajme, Të fundit

Edi Rama ka zgjedhur të merret personalisht me Ilir Metën në fjalën e tij përgjatë mocionit me debat në Kuvend për çdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Rama e cilësoi këtë akt, më transgresivin që i është bërë ndonjëherë Shqipërisë.


“Pyes veten çfarë kërkon më shumë Ilir Meta? Kujt i ka bërë më shumë ndere Shqipëria, pasi atë pa mbushur ende 50 vjeç e ka bërë si askënd tjetër edhe kryeministër edhe Kryetar Kuvendi edhe kryeministër. Kujt i janë falur përçarjet, hiletë, skandalet? I është dhënë mundësia që të rilindë i burrëruar, i kthjelluar..” – u shpreh Rama i cili vazhdoi me fjalimin e tij duke e pikturuar Metën si një person që vepron mbi dëshirën e protagonizmit.

“Iliri është mësuar keq. Ta përqeshe fatin e tij. Ta helmojë të mirën e tij duke u bërë protagnoist i një skene Metës nuk i mjafton roli që ka. Jo president të republikës po mbret të të gjithë shqitparëve, trojeve e viseve, prapë se prapë Meta nuk do ndihej mirë. Nuk do qëndronte drejtë.” – u shpreh Rama, duke shtuar se shpjegimi për të gjitha absurdet që lidhen me vendimin e presidentit kanë vetëm dy fjalë: Ilir Meta.

©Lapsi.al 

 

15 Comments

 1. Jo o trongull..Po ka bere gje ose Kush ka bere nuk ke Pse fal nuk eshte prona jote..Kush je ti qe Falke o bastard..Ne kane bere dicka duhet te japin llogari

 2. Ti ia fale? Kush je ti qe fal gabimet me dashje? A je ti me i paster se likja. Po ty si te duket vetja o 2 metra burre qe genjen si i pacipe.
  Vetem protektorati e ve ne rruge te te drejte qelbistanin.
  Nuk ka dy te verteta.

 3. Fol ,fol sa me shume edvin !Fol se sipas teje Meta dhe cdo kush duhet te rrije gatitu perballe teje,e ti pastaj do ta gjykosh se duhet apo jo,vlen apo jo,eshte i kenaqur apo jo !?Koncepti qe ke per shtetin edvin eshte nje zero,biles ne rastin tend eshte nje minus i madh,i madhe dhe me pasoja te rrezikshme per shoqerine !Je NUL,je nje HIÇ i gjate,si Shtogu!Fol,sa me shume qe edhe romet e lagjes,votuesit tuaj,niveli qe ju voton,te kuptojne me ze e figure se çfare i kane bere vetes,duke te besuar ty !?!Ajo shrese qe te voton eshte ulur ndjeshem !Pa Astrit Avdylajt e Shullazet je nje hiç,jeni si Ps e tanishme nje 10 % !I ke pare gjitha sondimet mediatike edhe Karla Bolino ?!Edhe aty fut uje,dhe fort !Pyete gjysmagjelin !NJE njeri normal qe ka lexuar te pakten nje gazete deri ne fund,mund te kuptoje se me cilin ka te beje .Me sa me lart thua per presidentin e vendi,ska rendesi se kish eshte,ti e bere,ai te solli ne pushtet ,me aq sa shprehesh te heq vizen perfundimisht,te tere !Mos pi mall,bej palester

 4. Edhe kete arrite ta thuash dhe ta mendosh Edvin ?!Po pse vend apo njeri i shenjte e di veten ti qe fal ?Cfare ke dalur o mashtrues ?!Aq shume ke dhe genjen sa edhe ekzistenca jote eshte e genjeshtert !Nje fatkeqesi njerzore.Ti sfal asgje,njeri moster,pervers e genjeshtar.I je lutur metes 24 oee ai te fali ty,po ti je ai qe je dhe atij mire ja ben!Me nje te pafe,te pafamilje,perbindesh si ty nuk duhet te meshirohet as nga zoti !

 5. Ore zotrinj komentues, Edi e ka ne terezi. Fajin e kemi ne qe nuk ju tregojme vendin ketyre……se nuk di si ti cilesoj.

 6. Je nje qenie ordiner, flet sikur ti e fal dhe duke falur ilirin e ve veten ne poziten e te madhit, te kulluarit te atij qe mund te kete dicka gabim por perseri eshte zemergjere dhe i fal te tjeret per gabime me te madhe. Neveri qe te ben per te vjelle!

  MOS HARRO O PLEHRE Mijra vuajtje te njerezve per padrejtesite , abuzimet, perbuzjen, dhunen, vjedhjet, dhe te gjithe maskaralleqet qe kane ardhur direkt si rezultat i jot, me vepren ose mos veprimin tend . je nje hale e qelbur

  Te duhet nje denim shembullor ne burg per tere jeten, qe te veje mend kryeministri tjeter qofte ky Luli apo Lali Qelbesira.

  Fatkeqesisht kjo gje ska pe te ndodhur, ndaj mbetet qe te te denoje zoti per te gjithe gjynahet qe ke

 7. Gjithe populli e do protektoratin. Te jeni te sigurt. Te gjithe. Nuk behet shtet me shqiptare. Nuk behet. A na mer gjermani?! Cdo na doje?

 8. Nqs se ka skandal ne kete vend je ti o i pa udhe:
  Saimir Tahiri. Droga Trafiqet

  Ilir Beqja vjedhjet gjigande ne shendetesi
  Damian Gjiknuri vjedhjet me tendera skandali unazes madhe
  Mimi Kodheli miss radari
  Geron xhafa pergjimet
  Klement Balili
  Shullazi
  Mark e Arben Frroku
  Armand Prenga
  Vangjush Dako e kompani pergjimet dosja 339 184
  Dritan zagani i perndjekur si Komisar Katani
  Kurse ti je nje Espinoze.
  Gazeta me e madhe Gjrmane
  Zeri Amerikes.
  Perdhunues Roshi & Grizelda me jastek.
  Holanda zvicra e Franca per qejfin tend po instalojne visat dhe nje JO integrimit negociata.
  Tuneli Arberit pa projekt.
  2.5 mln euro palma te thara zevendesohen me pisha 5500 euro copa.

  Ka dhe shume te tjere qe nuk cojne perpara prosperitetin dhe mireqenien e ketij populli te mjere dhe njekohesisht te pergjumur.
  Shqipetar mos rri po duku Shqipetar.

 9. Meruni nje here me salen pastaj me meten pastaj me kete pervers pastaj ……me…..me…..
  Cfare u zgjidh? Asgje. Ja kane pire lengun popullit se e kane lene ne mbijetese……..

 10. Kam qe ne mengjes qe po shoh shown e rradhes ne Parlamentin tone te urryer! Ne te gjitha kanalet televizive sa here flisnin opozitaret e klonuar TV e shitura fusin reklame
  ose lidhje me KQZ.
  Qe ne fillim te seances minutazhi nuk qe i barabarte pozite-opozite. Vetem 3 min opozites se klonuar, se sipas Rucit nuk kane rendesi min qe ke ne dispozicion, po cfare ke per te thene ne ato minuta. Atehere edhe RILINDASIT duhet te keni kohe te njejte.
  Pra, kur RILINDJA I MBYLL GOJEN OPOZITES SE KLONUAR cfare demokracie presim?
  Shteti ka vdekur! Pushteti ben ligjin!

 11. Pra ky e ka fale Ilir Meten disa here!!??
  Nuk ka nevoje per koment!?Keto jane politimonstrat shqirpetare.
  KETO TALLEN ME NE,SEPSE JEMI TE PA AFTE ME NDERTU SHTET.
  “ …FALUR …….SKANDALET “.Dhe per dhurate e ban PRESIDENT!!!??
  Hahahaha…….!!!!

 12. Duke falur Ilir Meten ke falur veten ti se je dhe vete p ne ato pozita . Vjedhje korrupsion mashtrime per te mbuluar zullumet keni bere sa nuk thuhet ju, deri ne fyt jeni me mekate kundrejt popullit .
  Ju njeri tjetrin nuk e denoni por e mbroni se denimet i keni oer fukarenjte , por Zoti ju shikon , ai mund te vonoje ne dhenjen e denumit pee ju te gjithe por ama per te harruar nuk harron. Kjo eshte e sigurte.

 13. O rame që truri te ka len kjo dihet por që e ke mbushur me loqet e te paemri kete se dija duhet te flasesh sa me shume që te kuptojne shqiptare nga kush po i qeveris or koke bizele

 14. Nuk kishe pse ta falje por ju falet njeri tjetrin se jeni te gjithe te zhytur ne gjirizin e korrupsionit dhe vrasjes se Shqiperise dhe shqiptareve, na keni sjelle zorret ne gryke nga neveria. Por genje genje se docka do te ngelet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu