• |
ide | kryesore

PD risjell përgjimet e “Bild”: BE do refuzojë nisjen e negociatave, Rama të largohet me sa më pak kosto

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka risjellë në vëmendje 6 përgjimet lidhur me dosjen 339/1 të tabloidit gjerman “Bild”, rreth hetimeve mbi bashkëpunimin e një organizate ndërkombëtare të trafikut të drogës, të njohur si “Klani kriminal i Avdylajve” me zyrtarë të Partisë Socialiste për blerjen e votave në zgjedhjet parlamentare të qershorit të vitit 2017.

Në një deklaratë për shtyp nga selia blu, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, i është referuar artikujve të publikuar së fundmi në mediat ndërkombëtare, si: Reuters, EU Observer, Euroactiv, ku citohen zyrtarë të lartë evropianë që refuzojnë nisjen e bisedimeve të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian.


“Për fat të keq, janë vendet më me ndikim sot në Bashkimin Europian ato që kundërshtojnë hapjen e negociatave për Shqipërinë, për faktin e vetëm se Shqipëria drejtohet nga një qeveri dhe nga një kryeministër, që njihet në të gjithë Europën si kryeministri më i korruptuar, që ka blerë pushtetin në pakt me krimin e organizuar.”- u shpreh Bardhi.

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së tha se kryeministri Edi Rama, bën pakt edhe me djallin për interesa personale dhe se këto përgjime po e detyrojnë të sajojë çdo marrëzi, për të larguar vëmendjen prej të vërtetës. “ Në përgjimet e gazetës gjermane Bild gjendet arsyeja përse Europa refuzon të pranojë në familjen e vet një vend, ku bandat dhe krimi i organizuar janë zotër të partisë në pushtet, Partisë Socialiste, blejnë vota dhe kërcënojnë kundërshtarët politikë për llogari të kryeministrit Edi Rama.”- theksoi Bardhi.

8 Comments

  1. Gazi GEI lulu neser me vrap ne prokurori per lobimin rus te parave te pista,FBI po e pret ne prokurori,gaz shko dhe ti se ai nuk mer vesh nga jurisprudenca,se ka mbaruar akoma shkollen ne hollande,me krah te lehta o lulu

  2. Dhe nqs eshte gay eshte per veten e tij….. juve cju ha bytha….. maskilista te ndyre…. forza gazi. Deri ne fitore

  3. Ti shkerdhata i kuq mos guxo te shash ata qe nuk te shajn sepse ne te djathtet ti shkerdhejm gjith farefisin qe ke o i perdal, sepse e majta e ka ne program homo qirjen e fisit prandaj ne se nuk e di ta trgojm ne, pastaj e kan pohuar me gojen e tyre Ram bythqiri ka deklaruar se babai me qir gruan, ish min i jashtem Bushati eshte deklaruar se esht homo, madje ka dhe vidio ne Spanje, minisri bujqesis , po ashtu e tj e tj do me per Belulin more rrace Rusi e felliqur.

    1. Hahaha,ne te djathtet thote spiro kokloqja,çfare te djathte mor trap me Berishen qe me shume vite ka qene me teseren e PPSh se sa me teseren e PD se,po kualicion me LSIne pse beni kur jeni te djathte,pasi ata jane me te majte se PSja,po kur vodhet votat dhe bete Bashen kryetar bashkie pse bete koalicion me partine komuniste dhe Hysni Milloshin!!!hajde te djathte hajde…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu