• |
ide | kryesore

Drogë nga Shqipëria në Itali, 10 në pranga

Arkiva, Lajme, Të fundit
karabiniere.jpg

Policia në Firenze arrestoi 10 persona në krahinat e Firences, Sienës, Pratit, Parmës, Milanos, Romës dhe Vareses, të përfshirë në afera droge.

Grupi i shkatërruar përbëhej nga shqiptarë, të angazhuar në shitje të lëndëve narkotike si marijuana dhe kokaina, e cila kishte origjinën nga Shqipëria. Baza e trafikut të kokainës ishte në Firenze, ku besohet se është shitur më së shumti droga, raportojnë mediat italiane.

foto galeri

Hetuesit kanë zbuluar 275 kilogramë marijuanë dhe 6 kg kokainë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu