• |
ide | kryesore

Basha: Injoroni Tv Klan dhe Top Channel, “vegla qorre” të Ramës

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ndërhyrë me telefon në emisionin Opinion ku ka bërë shigjetime të forta ndaj vetë Tv Klan dhe Top Channel. Sipas tij, këto ekrane janë të blera nga qeveria.

“Nuk mund të mos dënoj me ashpërsinë më të madhe veglat qorre të propagandës qeveritare, siç është emisioni “Stop” në tv Klan, si dhe emisioni tjetër në Top Channel, dy vegla qorre të propagandës qeveritare në dy televizionet kombëtare, të cilat i janë bashkuar sot korit të sorrave në panik, të qeverisë, për të përhapur panik për ditën e nesërme.

Unë dua t’i dënoj me ashpërsinë më të madhe dhe t’u them qytetarëve: “Injorojini këto vegla qorre!” Ato paguhen me paratë që ju vidhen ju. Këto televizione janë në shërbim të qeverisë.

Duke shprehur vlerësimin për transparencën që emisioni juaj ka bërë gjatë këtyre ditëve dhe javëve plot me ngjarje shokuese, dua ta bëj fare të qartë se këto vegla qorre kanë një dhe vetëm një qëllim, t’i shërbejnë propagandës qeveritare. Kjo tregon panikun që ka kapur Edi Ramën” – tha Basha që garantoi se protesta e së premtes do të jetë paqësore.

“Unë nesër do të dal në protestë me familjen time, me dy vajzat e mia dhe u bëj thirrje të gjithë shqiptarëve të vijnë me fëmijët e tyre, me bashkëshortet e tyre, sepse do të jetë protesta më e madhe dhe më qytetare që ka njohur ndonjëherë Shqipëria.

Përpjekjet për të amnistuar krimet me të cilat është kapur në flagrancë Edi Rama, duke inkriminuar opozitën kanë dështuar tashmë . shqiptarëve ju them se unë do të dal me vajzat e mia, me gruan time dhe ju bëj thirrje: merrni fëmijët me vete.

Nuk do të ketë asgjë. Nuk do të ketë absolutisht asgjë që të kërcënojë një fije floku të një qytetari apo të një punonjësi të ndershëm të rendit. Kemi marrë të gjitha masat për të neutralizuar çdo provokator të qeverisë në bashkëpunim me shërbimet inteligjente të vendeve partnere në Tiranë me të cilët kam qenë në komunikim sot dhe dje” – tha Basha. ©LAPSI.al

25 Comments

  1. Eshte tjeter njeri qe e ka koken te shtyput per momentin, madje e ka futur koken ne bythe!
   Te ndihmoj….. merret me piktura

 1. Kte sajmirin e stopit robqirin nuk e shof dot. Sa veta ka marr ne qaf ky gruaqiri. Po kur ben sikur i kane rene te gjitha hallet e shqiperise….. ptu te qifsha gruan jo,,,,,,, kur behen jashte emisjone investigohet me gjithe ato mjete keta moterqirat ju shkepusin llafe njerzve te shkret dhe hajt shnet…..nje drejtues shume te mire policie keta kurvat e moren ne qaf…… ti djegesh te gjalle, komb spiunash…… saimir bythqiri, gangoja

  1. Kane shume vite qe vene gjoba e lloj lloj felliqesirash. Vertet jane te ndyte boll. Kane mare ne qafe sa te dush. Po ka budallenj plot qe i shohin ende. Neveri jane.

 2. Qenka zene kaps Lulushi,filloi te flase perçart,ka filluar si Don Kishoti te krijoje armiq inagjinar,po çe do qe i zhgenjeu kamikazet qe prisnin te behej nami neser,te fala Presidentit!

 3. Kjo dihet.
  Topi i rames ka qene qe ne 1998 kur i dha me 2 euro vitin piramiden me qera
  Klani dhe sandri qe shko nga ia do hajduteria.

  Shyqyr qe e the troc.

 4. Lulo , bej nje levizje tjeter , te zgjuar te themi, hiq dore nga ato bajatet, sa me larg fallxhores mona se po te shfrytezon keq.
  Ora, Lul, nevojitet dicka tjeter….me diplomatike

 5. Kaosi, per mendimin tim i studiuar dhe i qellimshem ne levizjet e opozites, e ben te paparashikueshem 30 qershorin. Une per vete qe ne fillim, e pashe zhdekretim e metes si nje mundesi qe iu dha opozites per te shpetuar nga veteangazhimi per dhune. Me gjase ashtu do te ndodhe. Por ky kercimi i cregullt nje hap para, nje hap pas, e nje hap anash eshte problematik. Ekziston rreziku qe mbeshtetesit te mos e kuptojne koreografine dhe te kercejne ne mendje te tyre. Mundesia eshte qe situata te dale jashte kontrollit politik.

 6. KA SHUME PROFILE TE TE NJEJTIT PERSON SHE KJO DUKWT QARTE NE MENYREN E TE SHKRUARIT, QE STOP DHE FIKS JANE EMISIONE GJOBEVENESE, KJO DIHET BOTERISHT. POR AJO QE TE SHQETESON MESHUME ESHTE HISTERIA E TV KLAN. SA ISHTE BERISHA NE PUSHTET, NUK KISHTE QEVERISJE ME TE MIRE, TANI NUK KA QEVERISJA ME E MIRE ESHTE KJO TJETRA. DHE E GJITHE KJO PAGUHET ME TAKSAT TONA. SA PER BASHEN, NE NDRYSHIM NGA SHUME KOMENTUES TE TJERE, DMTH NGA I NJEJTI KOMENTUES ME ERMA TE NDRYSHEM, E DEGJOVA SHUME OPTIMIST SOT. ME SA DI KA PATUR DISA SINJALE TE RENDESISHME NGA KANCELERITE PERENDIMORE DHE NGA GB. KUOTAT E KM AKTUAL JANE NEN ZERO. EDHEDEKLARATA E AMBASADES USA, MGJS NE PAMJE TE PARE MBESHTESTE QEVERINE, KISHTE DICKA NDRYSHE DHE NE MES RRESHTASH LEXOHEJ DICKA KREJT TJETER NGA DEKLARATAT E MEPARSHME. KA QE RREGJIMI PO BIE KJO ESHTE SHUME E QARTE, POR A ESHTE PUNE ORESH DITESH APO JAVESH, KETE DO TA SHOHIM. LE TE SHPRESOJME SE SHQIPTARET DO DINE ME NE FUND TE DALIN NGA TRANZICIONI DHE TE LRIJOJNE SHTET.

 7. Lulu te shtunen hypi avionit per hollande mer nja dy jave pushime se nuk I dihet sa arrestime mund te kete,te pakten shpeto ti se do na duhesh me vone si deshimitar per krimet e Arturo Ui salihu

 8. Paska dale komplet brigada dylbereve mavi ne pune sonte dhe jashte orarit biles. Mire beni qe i jepni kurajo vetes dhe perpiqeni ta mbani me gajret por kam frike se Kadriu do ju bej lanet

 9. Sa here ka shkruar i njejti person? Mjafton te krahasoni shkrimet proqeveritare dhe ta kuptoni se nese jane shkruar 6 komente, te paktem pese jane nga e njejta dore. U be komentimi ne kete faqe, njelloj si ato profilet e fb qe lavderojne sukseset e qeverise dhe sulmojne gazetarin Tiede. Taktike e deshtuar e nje piktori te deshtuar. Ne Luften II Boterore, gjermanet kishin njefare Jozef Gebels shef propagande. Gebels paraqiste edhe shkaterrimet si nje sukses te fyhrerit (per koincidence edhe fyhreri ishte nje piktor i deshtuar), por ne perfundim Gebels dhe e shoqja vetevrane pasi vrane gjashte femijet e tyre. Te nkejtin fund pati edhe fyhreri.

 10. Sdo shume mend te shikosh ca po ndodh. Po ne te gjithe kete histori me vk ka dale Mona qe e shkaterroi LSI e coi per lesh . Dhe esht prek PD per vjedhje votash e LSI 😉. Po mir nje pyetje Vangjushi kokerr hajduti esht po jepi hakun si i fitoi zgjedhjet kur ne pushtet ish Sali Gazepi ??? Po ne 2013 si fitoi PS ma ca bandash ku PD kish polici e gjithcka ?? Po akoma delet degjojn Lulin po Luli ska ca humb se humbi kater turne zgjedhjesh se do kush me ne parti esht levizja fundit qe mund te beje e loqet i vene pas . E Monika at pun ka se do pak pushtet. Me kujtohet qe e bija mones era i bertiste nje djali dikur ” o balte kamze do rrish urte a ta fus me ndonje thes me lek ” Dhe ishte vetem 8 vjec. . Kushedi sa thase ka pare e shkreta . Kshu qe delet ae vene pas mones te pakten qethni pak leshin qe te ngjani si ndonje kafshe tjeter se turp e faqe zeze Mona 2019 puuuuuu Elona Guri lesbike puuuuuuuu Erisa Xhixho dado qe pallohesh ne bythe puuuuuu

 11. Shpellaret te gatshem te shohin ate tv qe deshiron lulu,fax news,beje me vendim partie o lulu,pasneser shko me pushime lulu te shplodhesh se ke punuar mire per rusine keto muaj

 12. Dy programe televizive te dy mediave kombetare ne sinkron !!!!Te njejtat tema dhe kunder opozites,identike dhe nga menyra e trajtimit !?!?!Nga i marrin thua …??Zyra e shtyit e perbere nga 200 vete ne kryeministri,Fuga !Shkruan sms zyra e dizinformimit te ShISh-it apo zyra e rihapur e dizinformimit ne Ministrine e Brendshme dhe 2 media kombetare ne te njeten ore e transmetojne si pa te keq,pa burime alternative !Kjo duket qarte se rilindja eshte ne ngordhje e siper !!!Asgje ne bote nuk e shpeton,as sandrat,lleshi e frangaj,nga zona e kontaminuar si komuniste dhe trafiku,as blushi qe ngeli funderrine krejt jeten e tij,ne sherbim te edvin rames !Jepni sms e zyrave te dizinformimit te sherbimit sekret,ne sherbim te qeverise 100% dhe kunder opozites po aq!Asgje me pak se mostra jeni,asgje me pak se sherbetore te narkos !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu