• |
ide | kryesore

Rama nis gjyqin kundër gazetarit gjerman që i ‘nxorri bojën’ me përgjimet

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama njofton në Twitter se ka nisur procesi gjyqësor në Gjermani mbi përgjimet e dosjeve hetimore 339 dhe 184 të publikuara nga e përditshmja BILD. Kreu i qeverisë thekson se i ka dorëzuar prokurën avokatit gjerman Matthias Prinz, duke shënuar kështu nisjen e gjyqit me gazetarin Peter Tiede.

“Gjykatat gjermane le ta vendosin kush ka të drejtë e kush ka faj në këtë mes. E bëj sepse shqiptarët meritojnë ta dinë të vërtetën nga drejtësia e atij vendi pa hije”, shkruan Rama në Twitter.


Postimi i Ramës
Sapo i kam dhënë prokurën avokatit gjerman Matthias Prinz, për nisjen e procesit gjyqësor mbi publikimet e BILD! Gjykatat gjermane le ta vendosin kush ka të drejtë e kush ka faj në këtë mes. E bëj sepse shqiptarët meritojnë ta dinë të vërtetën nga drejtësia e atij vendi pa hije.

17 Comments

 1. Hhhaaahh gomari plak matuf po nuk foli nuk njifet qar palloshi eshte.Ka vendosur te padis Gjermanin ne Gjermani .Piqka Anetes apo Linda prostitutes te tha te nxjerrje sekretet e prokuroris tende jasht ee, po kush i ha keto more te qift Kina e India Linda prostin,

 2. Bo bo bo.

  Qelbesira do na rrenoje fare.

  Boll me Koncesione/PPP/Tendera tw mdyre, Oligarke, Kriminele, Rruge me tra, po edhe gjyqe kishiim mangut.

  Qelbesira ka histori mbreselenese humbjesh ne Gjyqet Nderkombetare.

 3. Sapo nisi procesi ta bejme edhe Gjermanine nje vend me shtyp te kontrolluar si Shqiperia.
  Urime perandor edpsikopatRama

 4. Ky lajm eshte per konsum te brendeshem politik dhe si ushqim per dylberet mavi qe krenohen me Kadriun qe po ja perplas ne fytyre gjermanit. Kaq idiote jeni te besoni se Rama ka fuqi ligjore te hapi proces ne nje shtet tjeter? Nqs ai me te vertete do padiste gazetarin qe edhe ne Kore te Veriut mund te cuditeshin atehere duhet ta bente ne nje gjykate te ngjashme me ate ku coi Bechetin. Suksese ne jete

 5. O IDIOT!!
  Shpresoj qe qeverite e ardhshme do te bejne ti paguash ti o idiot o bastard i lindur me komplekse inferioriteti!

 6. Nuk e vendosin gjermanet kush ka te drejte. E vendosin shqiptaret qe e kane vuajtur. Nuk na mashtron dot, duke e quajtur ceshtje gjermane. Kjo eshte ceshtje shqiptare dhe hesapet duhet te lahen ketu. Nuk ke vjedh zgjedhjet e München, Duseldorf, Frankfurt, Berlin etj.; ke vjedh zgjedhjet zgjedhjet e Durresit, Dibres, Lezhes, Elbasanit, Tiranes etj.

 7. As mos e rruaj erionin fare,Edvin !Me kete lloj populli dele qe ke edhe 50 vite,nese nuk kalon ne overdoze do ia hedhesh !!!I ke kapur mediat,me para dhe shume madje !Ke kapur gjygjesorin,i cili tani as qe ekziston !Ke bandat e rruges me vete dhe para me tepri,nga vjedhja e paturpshme qe iu ben taksave te shqiptareve ,dhe nderkombetaret me menyra mafioze(seks e para) i ke mbyllur jo vetem gojen por edhe zinxhirin e pantallonave!???Per gjygjin,do fitosh Taip Erdoganin..!!!Se keshtu i thone shqiptaret,atij poshte!Parate qe do marre BILD nga Aneta do dalin ?O budalla,ik se na çmende !Boll o perbindesh,ç’paske qene kaq kafshe ?!

 8. O-bobo-c’do jete prokurore ndonje shoqja e -Nafije Markut-ne Gjermani dhe do e fitoje gjyqin ky psiko skizofreni.Ky ka pjerdhur me kohe e di se Gjermani i quan -kadrinj-gazetaret,e di se jane te kapura sic i ka kapur ky me te meta mendore.

 9. Psikopati i anetes qe na drejton. Thone njerezia. Une nuk mendoj keshtu. Ti je thjesht nje kriminel ordiner ne mes krimineleve ku jeton. Ti do ti hash nje m….te madh gjermanit. Kaq
  Dhe ne fund thonj paprere pis lazgar kriminel llum llum llum do ngelesh. Dhe do te dalin te tjera pergjime plot. Se per fy lluc ka plot. Dhe do harrohesh shume shpejt dhe nga ata qe i dalin jarget nga qefi kur te shohin. Dhe ata jane olsi aneta linda qefalia gjushi lala lalai daja ruci mrika drania kristaqi tahiri xhafa
  . Keta jane rrethi yt
  Njeri me m..t se tjetri. Dhe hajer inshAllah te vencin prangat andej. Se nuk shpeton dot ti prej andej. Prandaj o kellire une gjithmone kam qene e bindur se ti je per hag. Zoti e afrofte sahatin tend. ” falli” ta ka heq mendjen dhe te eshte kthyer kokes. Hahaha zullumqar.

 10. O kadriiiiiioooo mos e rruj .arin se kete rradhe do tredhesh tamom. Leni pordhet e gjyqit po ruj breket se ju ka bo dru shqiptarve.

 11. Ti je per hage mor qen bir qeni. O kelyshi i felliqur dhe turpi me i madh i ketij vendi ne te gjitha koherat ti je per hage.

 12. po nuk nis procesi se i ke dhene prokure avokatit ore ….. !!!! Je akoma ne ne fazen e prokures.
  hajde petlla me mjalte shengjergji dhe djath ndroqi …!!

 13. Gjykatat gjermane duhet te vleresojne fillimisht se per cfare eshte padia (te pranohet apo jo). Kjo nuk mund te ndodhe para 30 Qershorit. E Rama e di kete por e ben per show t’i tregoje mbeshtetesve te PS se e ka paditur gazetarin gjerman.
  Kosto do shkoje ne kurtiz te shqiptareve qe paguajne taksa nderkohe qe duhet te paguhet nga xhepi i k/ministrit. Per kete E Rama nuk e vret mendjen se eshte asgje para tere atyre vjedhjeve qe ka bere e ben, direkt apo indirekt keto 6 vitet e fundit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu