• |
ide | kryesore

“Nuk ka vend për pushime në PD”, zbulohen porositë e Bashës në mbledhjen e Kryesisë

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot kryesinë e demokratëve dhe ish-grupin parlamentar në selinë blu, ku ka kërkuar angazhim maksimal dhe intensifikim të takimeve me qytetarët në çdo degë.

Në fjalën e tij, Basha tha se situata aktuale politike është komplekse, duke theksuar se 85 përqind e shqiptarëve refuzuan të merrnin pjesë në votimet për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. “Ramën e ka refuzuar edhe PS-ja. Nuk duhet të jemi euforikë. Duhet të bëjmë takime në çdo degë.”- ka thënë kryedemokrati ndër të tjera.

Kryedemokrati nënvizoi se PD-së tashmë i duhet dhënë një dimension i ri, duke shpalosur një alternativë politike kundrejt energjinë refuzuese ndaj kryeministrit Edi Rama. “Të intensifikojmë takimet me qytetarët, refuzimin e 30 qershorit ta kthejmë në aletrnative për të ardhmen”, citohet të jetë shprehur Basha në mbledhje.

 

 

 

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu