• |
ide | kryesore

“Vritet në Holandë presidenti i vetëshpallur i Çamërisë”

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i vetëshpallur i Çamërisë Festim Lato dyshohet se është vrarë në Holandë. Kështu së paku shkruajnë miqtë e tij në rrjetet sociale.  Miqtë thonë se ai është vrarë në një atentat nga shërbimet sekrete greke.

Gjithashtu, mediat shqipfolëse raportojnë se Lato është ekzekutuar në mënyrë misterioze sot në mëngjes në shtetin holandez.

Në profilin e tij në Facebook shumë miq të tij i shprehin ngushëllimet familjes dhe kombit shqiptar për këtë humbje të madhe.

Atentati ndaj Festim Latos dyshohet se është bërë në kushte misterioze.

Policia holandeze ka njoftuar sot familjen e Latos në Vlorë.

Festim Lato është përfolur shpesh herë për shkak edhe të listës së personazheve të njohur publike në Shqipëri që qarkulloi kohë më parë se ishin të paguar nga shteti grek. Kjo listë dyshohet se ishte nxjerrë pikërisht nga Lato.

Nga policia shqiptare nuk ka asnjë informacion zyrtare për vrasjen e tij.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

 

19 Comments

  1. i pa emer-e ka vrar kryeqelbesira e shqiperis pra e jotja muti rusoserb i stalinit dhr shurra e milladinit edvin rama si dhe jarget e janatullos edi qelbsira.rama me batak hagjiun,thaqin ,fatos klosin vazhdojn punen e enverit,ramizit,mehmetit e ruqit vrasjen e shqiptarve.

 1. ju familjareve, shokeve , çameve dhe te gjithe shqiptareve .Rrufeja s’godet ne hithera por kerkon lisat me te larte.Jo shume moti greket e “sheruan” Aristdh Kolen qe me fakte grekeve u tregoj ,se greket e sotem jan pasardhes pellazgo-ilir dhe çamet jane te pa perkulshmit shqiptare ,e sot paskan vra edhe Fatos Laton.Por sot me kete atentat qenka ndeze edhe nderkombtarisht Flakadani i Lirise çame qe nuk do te shuhet deri ne njohjen dhe lirin e plote çame. Ne nderim te vepres te Festim Çatos dhe çeshtjes se drejte çame, duhet ane kende Botes ku ka shqiptare te kete protesa te qeta duke u ndez qiri , e ne driten e te cileve bota e civilizuar te sheh e te njehe qeshtjen çame .

  1. pam flamurin rus qe e ngritetn ruqi,baba taku,gjinushi,dhe at grek qe e ngriten kristaqis rama,kumbaro,nano,majko,milo,braqe,milena harito etj.

 2. E pastaj thone pse shqipetaret jane kombi me i prapambetur ne Europe! Se ca lidhje kane sherbimet e fshehta greke me nje idiot(ndjese paste) qe e quan veten president tenje krahine(!) qe nuk e njef njeri,vetem idiotat e tjere mind ta gjejne.Nuk i shkon mendja njeriu qe mund te jete marre me pislliqe(pasi camet e kane ne gjak pislliqet) dhe per kete e kane hequr qafe. P.S Me mallengjeu artisti me fame boterore Abaz Hado.Kokrra e debilit!!!!

 3. Duke cituar policinë holandeze, Lato thuhet të jetë vrarë nga një grup terroristësh të quajtur Palestinians Liberation Organization apo Organizata Çlirimtare e Palestinës.
  Marre nga nji gazete te Kosoves .Nese asht e vertete ,asht lajm i çuditeshem??!!!

  1. OQP eshte historikisht sponcorizuar nga qeverite greke. Mos harroni Arafati takoi ne greqi Papuliasin para se te vinte ne Shqiperi per leket ns 1997.

 4. Ku e dime ne cfare ka qene e per cfare eshte vrare? Pse duhet te flasim per nje te vdekur . Ne nuk dime asgje. Gjynah te pergojohet nje njeri qe ka ndruar jete. Ne nuk dime asgje per te.

 5. Ne se vertete “ i ndjeri” ka qene president I vetshpallur,do te thote se nuk ka pas perkrahje nga askush, as nga vete populli cam!!??
  Nuk ka vend per cudi me Albaniqistanin!!??
  Ne kemi patur “ qeveri ne mergim “, “ mbret ne mergim”,pordhodho ne mergim!?
  Ne jena te pa imagjinueshem ne mergim….!?
  Ne mashtrojme sa here hapim gojen. Ne se ne mergim punojme pune te rendomta,si pastrues hotelesh, rrugesh,banjosh,shtepish
  pjatalares, makina lares ,hamaj ne porte e ne kompani transporti,etj.,(qe nuk ka asgje te keqe);kur vijme ne Shqiperi, ose kur flasim n’telefon , jemi supervizor, managjer, drejtor,inxhinier etj..
  Kto jane pordhe alla shqiptareve!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu