• |
ide | kryesore

I nxehti afrikan përfshin Shqipërinë, temperaturat e larta do të zgjasin deri në…

Arkiva, Lajme, Të fundit

Masat e nxehta afrikane do te prekin edhe vendin tone. Ndonese, Shqiperia ndodhet ne periferi te kesaj vale te nxehti, temperaturat ne vend pritet te arrijne deri ne 39 grade celcius. Meteoalb ben me dije se ky mot i nxehte pritet te na shoqeroje per disa dite.

Parashikimi

Moti i kthjellet dhe i nxehte mbizoteron ne te gjithe vendin, perjashtuar vranesira dhe shira te izoluar ne ekstremin verior. Pritet qe i nxehti te na shoqeroje per disa dite. Temperaturat e ajrit do te arrijne 38 – 39 grade C.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu