• |
ide | kryesore

Teatri/ Basha nxjerr videon: Ja plani i treshjes Rama-Veliaj dhe…

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon të denoncojë shembjen e goidinës ekzistuese të Teatrit Kombëtar dhe të theksojë se pas këtij projekti qëndron sipas tij plani i kryeministrit Edi Rama, kryebashkiakut Erion Veliaj dhe “mafies së ndërtimit për të ndërtuar kulla mbi 20 kate në këtë zonë, duke grabitur pronën publike”.

Në një video të postuar në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”, thuhet se perms kompanisë “Fusha shpk”, Rama dhe Veliaj fitojnë jo më pak se 200 milionë euro nga grabitja e pronës publike me ligj korruptiv.

Puna e Teatrit ishte loooja!

Nuk e zë gjumi hajdutin psiqik për 6 kullat 200 milionë euro! Mjerë të keqpërdorurit e radhës që flasin për gishtin kur gishti tregon hënën!

Nuk ka interes për Teatrin Pa Kulla treshja Rama-Veliaj-Mafia e Ndërtimit dhe Drogës:”, shkruan Bashë bashkëngjitur videos së mëposhtme.

 

Puna e Teatrit ishte loooja! Nuk e zë gjumi hajdutin psiqik për 6 kullat 200 milionë euro! Mjerë të keqpërdorurit e radhës që flasin për gishtin kur gishti tregon hënën! Nuk ka interes për Teatrin Pa Kulla treshja Rama-Veliaj-Mafia e Ndërtimit dhe Drogës:

Publiée par Lulzim Basha sur Jeudi 1 août 2019

1 Comment

  1. Vazhdon lehjet e perditeshme. Tani te gjithe kane kuptuar se llulli ben lojen e kryedoçit. Or llull, ti e di,por nuk do o llum, qe kjo qeveri hajdute nuk rrin ne kembe me shume se 48 ore me protesta pa pushim, sepse jane te gjithe dhjeca e nuk u shkon as edhe nje shqiptar nga pas… Keshtu qe; o bashkebole, mjaft u genjyem me keta bastarde. Po nuk levizem ne asgje nuk leviz e keq e me keq do shkoje. Asnje shprese tek PD e llullit. O ne o askush e djell pranveren per kete popull e vend…Me ne fund e keni kuptuar o bashkebolet, se as usa, e as europa nuk e dhjesin Shqiperine, nuk duan t’ia se egsiston apo jo. Po tu interesonte do bénin ndonje gje ne keta 30 vjet, pas diktatures. Prandaj o bashke qytetare; hidheni prasin nga dora e te pervishemi vete nese duam teshpetojme Shqiperine e veten. ..Tung!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu