• |
ide | kryesore

Babai ngacmon seksualisht dy vajzat e tij, ndërhyn fqinji për t’i shpëtuar

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në fshatin Cernicë të Gjilanit, policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht gruan dhe dy vajzat e tij. I dyshuari 50 vjeçar, me inicialet M. Sh, dyshohet se e ka bërë këtë veprim të ulët ndaj familjarëve të tij për tri ditë me radhë.

Duke e parë këtë gjendje, fqinji i tij i parë dje pasdite e ka lajmëruar rastin në polici me qëllim të ndërmarrjes së masave për mbrojtjen e viktimave nga ngacmimi i vazhdueshëm seksual.

Policia ka arrestuar të dyshuarin dhe e ka ndaluar për 48 orë ndërsa në konsultim me prokurorin e shtetit rasti është inicuar si “Ngacmim seksual”, transmeton Sinjali.

Për shkak të gjendjes shëndetësore dhe rekomandimit të psikiatrit, i dyshuari është ndaluar për trajtim në Repartin e Psikiatrisë dhe sigurohet nga patrolla policore.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu