• |
ide | kryesore

Tërmetet në vend, Rama anulon udhëtimin drejt SHBA-ve

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka anuluar udhëtimin drejt New York-ut, ku do të merrte pjesë në  mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkaura.

Aktualisht, Rama ndodhet në Frankfurt dhe pritet të kthehet në orët ne vazhdim në Tiranë.

Ndërkohë, mësohet se shefi i qeverisë ka zhvilluar një komunikim në rrugë telefonike me homologun italian, Giuseppe Conte, i cili i ka shprehur solidaritetin e plotë të Italisë dhe gatishmërinë për të mbështetur Shqipërinë në përballimin me pasojat e dy tërmeteve të rëndë që përfshinë pjesë më të madhe të vendit tonë.

 

13 Comments

  1. Ka anulluar udhetimin shkruan -Lapsi-.Cfare lesh udhetimi ate se ka menderosur njeri ta ftonte ne -OKB-se ja kane hequr vizen .Nuk e pjerdh me njeri .

  2. Ishalla i rimburson bileten Luffthansa qe te rregulloj demet e termetit, paskan pas fat ata qe do udhetonin ne nje avion me bablokun KARIzmati se ky o ters.

  3. Pritni, pritni o keqberes ky eshte vetem nje termet disa sekondesh ne kete bote kalimtare, termeti i vertet juve pasardhesit dhe gjithe soj sorollopin tuaj te ndyre do ta gjeje ne ate dynja qe eshte e perjeteshme. Padrejtesite dhe krimet qe keni bere kunder fukarase do t’i lani ne pafundesi, mjere per ju.

  4. Kot e ke prishur terezine. Po te kishte ndonjeri nga te demtuarit nevoje per t’ja rruajtur, do te kishim ftuar vete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu