• |
ide | kryesore

Bisedimet Kinë-SHBA, bursat europiane reflektojnë menjëherë me rritje

Arkiva, Planet

Tregjet e aksioneve europiane e filluan javën në rritje, të inkurajuara nga perspektiva e rifillimit të bisedimeve tregtare midis Kinës dhe SHBA-së, që priten të rinisin të enjten, gati një muaj pas hyrjes në fuqi të tarifave doganore reciproke të reja.

Sipas informacioneve të shtypit, Kina e ka kufizuar numrin e temave që dëshiron të diskutojë me zyrtarët amerikanë gjatë këtyre bisedimeve, ndërsa Shtëpia e Bardhë tha se të gjitha temat do të jenë për diskutim, përfshirë subvencionet masive të ndërmarrjeve shtetërore kineze, që Pekini nuk dëshiron t’i trajtojë më.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu