• |
ide | kryesore

Vritet një person në Kavajë, plagoset efektivi i policisë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një person ka mbetur i vrarë mëngjesin e sotëm në Kavajë, ndërsa një tjetër është plagosur. Sipas të dhënave paraprake dyshohet se krimi i rëndë ka ardhur pas një sherri të ndodhur në banesën e një gruaje në lagjen numër 2 të qytetit.

Një prej personave ka shkuar në orët e para të mëngjesit në banesën e ish-të dashurës për t’u sqaruar pasi ishin ndarë. Mes tyre ka pasur një debat dhe vajza ka thirrur në ndihmë një të afërmin e vet që punon polic burgjesh. Në konflikt e sipër polici i burgjeve ka vrarë ish-të dashurin e vajzës me armën e shërbimit si edhe vetë ka mbetur i plagosur.


 

 


 

Policia ka nisur hetimet për ngjarjen dhe po punon për zbardhjen e rrethanave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu