• |
ide | kryesore

Meta apel Ramës: Mos përdor SHBA-në, se ndryshe do të ketë hetim ndërkombëtar

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama i cili tha nga Kuvendi se presidenti nuk kursen as SHBA as BE.


“Përsa i përket atyre përallave, mesa dëgjova njërin në parlament s’ mu duk në rregull. Dua t’i them mos i përdor më Shtete e Bashkuara të Amerikës sepse Kushtetutën e Shqipërisë e kemi bërë me SHBA me BE dhe Komisonin e Venecias, sese përndryshe do të ketë hetim ndërkombëtar për këtë ccështje. Do të ketë ndëshkime ndërkombëtare për këte çështje”, u shpreh Meta


Gjatë fjalës së tij në parlament Rama u shpreh:

“Meta nuk kursen as partnerët strategjikë dhe as dy aleatët e mëdhenj të pa lëkundur të Shqipërisë, SHBA dhe BE duke na vënë të gjithëve në një pozitë jo komode dhe të turpshme. Prandaj këtë herë unë nuk do merrem me Ilir Metën por me drejtësinë që është ende në ardhje dhe që ende kërkon shumë vullnet shumë durim dhe shumë mbështetje nga ana jonë

3 Comments

  1. Presidenti akuzoi ambasadoret e korruptuar. Rama eshte i renduar psikologjikisht. Sic po duken bathet Valdrin Pjetri kerkon ti qije Linden dhe Kajmaku, Neten…. Hajde Edo merre me sportivitet, me vjen keq per plaken se eshte moshe e vjeter, se ajo tjetra ka treguar qe e mban

  2. Ajo qe nuk kupton pella gjate eshte se vete shba ja ka heq tullat nje nga nje, omel e omel, pa e marre vesh. Kur ta marre vesh do kete ra me bythe ne toke

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu