• |
ide | kryesore

“Zgjedhje…”, zbulohet kërkesa e opozitës në takimin me Metën

Arkiva, Lajme, Të fundit

Detaje të reja nga takimi 90-minutësh i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, me krerët e opozitës së bashkuar jashtëparlamentare, kryesuar nga Lulzim Basha.

Opozita e bashkuar i ka kërkuar Kreut të Shtetit zgjedhje të parakohshme.


Gjithashtu, në takim opozita është zotuar për angazhim në Reformën Zgjedhore, teksa është shprehur se brenda javës do të publikojë një draft për këtë reformë.

3 Comments

  1. Nuk jane te sinqerte edhe keta bobat e Opoleshit! Nuk jane trasparent me publikun! Nuk ka shkence ajo gjeja. Nje cope karte me disa pika, thjesht, sakte e pa gabime. Keshtu dhe populli i thjeshte pellazg ta kuptoje per cfare drafti behet fjale. Por me cme thone bathet, as keta, as ata ripjerdhsat, nuk heqin dore nga votimi me liste. Thjesht kete vend duan ta mbajne peng disa barinj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu