• |
ide | kryesore

Basha në kongresin e CDU-së, McAllister: Një nga miqtë tanë të veçantë (VIDEO)

Lajme, Të fundit

David McAllister, Kryetar i Komisionit të Jashtëm në Parlamentin Europian dhe anëtar i Kryesisë së CDU bëri një përshëndetje sot për kryetarin e PD Lulzim Basha teksa ky i fundit ishte i ftuar në punimet e kongresit të Kristian-Demokratëve gjermanë.

“Në cilësinë e drejtuesit të sesionit plenar të Kongresit të CDU që zhvillohet në Lajpcig, ai e cilësoi liderin e opozitës shqiptare “si një nga miqtë e veçantë” të partisë së kancelares Merkel”, thuhet në njoftimin e shpërndarë për mediat nga zyra e shtypit në PD.


Pas fjalës përshëndetëse të McAllister nga podiumi i Kongresit e morën fjalën Kancelarja gjermane Angela Merkel, Presidentja e re e Komisionit Europian Ursula von de Leyen si dhe Kryetarja e CDU dhe Ministrja e Mbrojtjes Annegret Kramp-Karrenbauer.

2 Comments

  1. So WHAT??!! Menja pordhe e gishti n’bythe i thon ksaj. Luli le te vazhdoje te pasuroje me poza albumin fotografik se pune tjeter mesa duket nuk ka. Si ”dembel” qe esht, opozita eshte puna me e lodhshme qe mund te beje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu