• |
ide | kryesore

Meta i përgjigjet Departamentit Amerikan të Shtetit

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka reaguar pas deklaratës së Departamentit Amerikan Shtetit.

Reagimi i Metës:


Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta vlerëson maksimalisht deklaratën e sotme të Departamentit të Shtetit të SHBA.Presidenti Meta konfirmon vendosmërinë e Tij për të bashkëpunuar ngushtë me DASH dhe SHBA për zbatimin e Reformës në Drejtësi sipas Kushtetutës së miratuar në bashkëpunim me SHBA dhe Komisionin e Venecias. Presidenti Meta i qëndron besnikërisht të gjitha qëndrimeve të tij të qarta dhe transparente, të shprehura zyrtarisht për përfaqësuesit e lartë amerikanë gjatë 5 viteve të fundit, që i përsëriti dhe në bisedën zyrtare telefonike që zhvilloi mbrëmjen e 20 nëntorit me Zv.Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA, z.Matthew Palmer.

Aleanca strategjike midis Shqipërisë dhe SHBA dhe miqësia e shkëlqyer midis dy vendeve dhe popujve tanë është e palëkundur.

6 Comments

  1. Ky nuk eshte presidenti im. Kam te drejten time, ne baze te te drejtave te njeriut, te mos njoh kete si president. Respektoj ligjet, por kam te drejten ta them mendimin tim fort: Ilir Meta te QIFSHA ROBTE! Shendet dhe respekte miqte e mi. Me qetesi e dashuri

  2. Meqe nuk po del ai i gjati duket qe ka leshu zarat dhe sufllaqet ne sulm. Meta te pakten e ka te qarte dhe me sa duket e ka mbeshtetjen ….. do thote nej qylaxhi sufllaqesh qe ja kom fut kot. Prisni e do shikoni…. edhe nji pytje …. ku eshte mcef ai i gjati qe nuk po i nihet zoni i gojes apo ja kane bo gati atij me duket letrat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu