• |
ide | kryesore

Video që nxjerr bllof propagandën e Ramës me familjet e prekura nga tërmeti në Manzë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama hodhi sot në Facebookun e tij ushqimin e përditshëm të propagandës duke publikuar disa pamje nga Manza ku banorët ishin sistemuar në kontenierë që kishin madje dhe kondicioner. Rama dukej në pamje i shoqëruar nga zv ministrja Ornela Çuçi që dikur u bë e njohur me thtirrjet për të imortuar plehra në Shqipëri, dhe të dy dialogonin sikur gjithçka shkonte vaj.

Por ka mjaftuar një mundim i vogël, një angazhim minimal prej gazetarësht të vërtetë, për të nxjerrë bllof prapagandën qeveritare.


ABC News, ka shkuar në këtë zonë, dhe konstatoi, se vec pak familjeve në kontenierë, 10 metra më tutje, 35 familje të tjera kaluan natën mes baltës e shiut. Madjeë çadër, prej 12 ditësh është dhe një familje me një foshnjë 2 muajshe.

“Erdhi te kontenierët, bëri ca filmime dhe iku. Ne e pritëm, me shpresën se do vinte të na shikonte, në çfarë kushtesh jetojmë” i thote gazetarëve një banore.

14 Comments

 1. Mashtrimi dhe mashtruesi , maipulimi dhe manipuluesi ka vetem nje emer , ai quhet Edi Rama .
  Per mendimin tim ka ardhur koha per nje qeveti kalimtare . Sot eshte me shume se e domosdoshme nje gje e tille per ti dhen zgjidhje te gjitha problemeve qe ky vend ka dhe per ti thene STOP propagandes .
  Eshte koha per veprim , eshte koha vepra reale .

 2. Bi bo bo.

  Nivel dysheme, dashamiresja e plehrave.

  I mbeti,

  U bë e njohur me deshiren për të importuar plehra në Shqipëri, per ta bere punetore te Plehrave te Europes, Shqiperine.

  Ku eshte katandisur kjo Qeverisje.

 3. Pse i bini ne qefe kot km?
  Shteti nuk ka asnje kacidhe, buxheti i shtetit mbahet me shifra te rreme. Nuk mund ti lejoje vetes qe edhe te pasurit ti kthehen kunder, keshtu qe edhe leket e premtuara (pjesen e tyre) eshte I detyruar tua jape.
  E c’fare i ngelet te shkretet tjeter vecse te beje shfaqe nga mengjesi deri ne darke!

 4. Ore shpellkare me rradhe te gjithe do sistemohen,dhe luluja shkoje ne manze por nuk afroje asgje per keta,pd akoma nuk ka dhene asnje ndihme per banoret ne nevoje,por nje shpellkar do qeveri bashke ps-pd jo o kari kur te vijne zgjedhjet vota percakton kush qeveris,por pd duhet te tregoje moral,harruat salihun dhe lulune kur vizitonte shtepine ne gerdec ku i dogji si minj ata banore

  1. ty te qifshin rracen e ca te ma deramor bir karakurve I flliqur mor klysh komunisiti mor legen te qifshin rracen fer nga saliu e deri te antari me I thjesht I PD

 5. Qenka nje lumtur ketu per Udheheqesin e Madh, te Ndritur dhe Fanar Ndricues. Kultin e individit e ka ne tru. Pa buke pa uje, vetem juve mos u zini, i tha nje popull vite me pare nje Udheheqesi te meparshem. Te rroje Partia, pa Koncesionet dhe rrjepjet i durojme.

 6. Qe komentoni kot kete gomar plak km keshtu si eshte ky familje e degjeneruar me fare e me fis keshtu i ka dhe ata qe e ndjekin pas dhe shkruajn per kete qe mer grua ate qe e kan shkerdhyer nja 5 meshkuj, ka per super minister nje super prosti, djalin po ja ka bere babai, s kan te sosur rrefimet e Riljndje leshit.

 7. Shpellkaret veglat i kane per orgji me njeri tjetrin ne bodrumet e shqupit,shkoni more rrace omgj dhe ndihmoni te demtuarit dhe mos rrini duke komentuar si salihu kur han mut serb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu