• |
ide | kryesore

Dosja “Babale”, Salianji komenton kërkesën e prokurorisë për ta dënuar me 1.6 vite burg: Askush nuk do ia dalë dot të më mposhtë, jo më të më izolojë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në përfundim të seancës sotme gjyqësore, Ervin salianji ka thënë para gazetarëve se denimi me 1.6 vite burg që ka kërkuar sot Prokuroria është një masë e kërkuar ndaj tij që nga dita kur ka bërë publikimet e dosjes “Babale”.

Por më pas tha Salianji u kërkua pezullimi i këtij dënimi me burg duke e konvertuar atë me 3 vite shërbim prove.


Nuk i druhem fare e kam thënë që në filim, shpesh në gjykatë edhe unë edhe ju jam bërë koresponendent, janë sulme politike, sot nuk pati asnjë fakt prove të re, por pati një devijim të cështjes, ne një gjasme pretence kur prokuroria bëhet pjesë me llumin, por asnjë intrigë asnjë pabesi s’ja del të mposhtë dot të vërtetën.

Sot kanë një të dënuar ish ministrin dhe një demaskim të një prokurorie politike që sot lexoi ato që tha kryeministri një ditë pasi doli video.

Këta të dy prokurore që janë sot, do e shihni edhe vetingun apo të dhënat që ne do bëjmë publike, kjo nuk është drejtësia e re, janë prokurore të drejtësisë së vjetër. Në fund të ditës do fitojë e mira dhe e drejta”.

18 Comments

 1. Ta futen luluja dhe salihu me njerzit e tij ne drejtesi,salianj nuk ta fal salihu shprehjen qe ke perdorur ne kuvend per salihun ku ju drejtove kolegu im,ruaj veten se nuk i dihet cfare te ndodhe,shkojne morave mos rri te tch.

 2. Ma hengri edhe ky mavrija se po u denua nuk merr me dot as post politik
  do behet zagar e henri cilit me pas ose i ngelet te veje tek plaku ne fshat
  ta futen maloket o grup

 3. Banda e gangsterave ne pushttet,denoncuesin kerkon ta ktheje ne te pandehur,dhe ky nuk eshte rasti i pare.
  Mafiozet “rilindas” luajn per barazimin,prandaj,per te arritur qellimin,bejne presion qe te shkoje tek zerro.
  Qe nuk do te denohet Ervin Salianji dihet;por a do te mbyllet me kaq,do dalin pa lagur drogaxhiu Edvin Escobar
  D’Rama e kompani?

 4. per kte paska kohe dhe fonde prokuroria!

  uuuueeeee,

  droga, kanabis, dibra, pallatet

  rri kombi i kuq me tespihet e gjatosh trupeshkut

 5. A i ziu ti ctu desh qe u perdore nga basha per kto lojrat e ndyra te nje kryetari qe nuk di te bej gje tjeter vec se te krihet e te genjeje. Edhe ti nk je me i mire perderisa merresh me albert veliyn.

 6. O ziguri mere ne shtepi kete loqen e dumes se edhe kjo ja beri naften,denoncuesi I con letrat ne prokurori dhe jo te shqupi per te shpifur me florencin dhe sali luzhen

 7. O te pa emerit mavi o ju qifsha motrat dhe grate e kini mbushur kete faqe me komentet me bajate.Po nuk vute mend ju o moter dhe gra qira ?Vetem ata drogaxhinjte tuaj qenkan -engjej- o fis qira.o mama qira.

 8. Makar te kishte marre statusin e te demtuarit nga termeti,se ndoshta perfitonte ndonje zbritje,ca i vrau topi/ca i vrau gopi/Hic mos u dorezo o terr trim se na duhesh per malloz.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu