• |
ide | kryesore

Lëkundet sërish toka, epiqendra në Gjirin e Lalzit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Toka është lëkundur sërish pak minuta më parë me epiqendër Gjirin e Lalzit.

Tërmeti pati një magnitudë 3.4 të shkallës Rihter, ndërsa thellësia e matur ishte 24 kilometra.


Toka vijon të lëkundet që prej tërmetit tragjik të 26 nëntorit, i cili shkaktoi 51 të vdekur dhe rreth 1 mijë të lënduar, për të mos llogaritur dëmet materiale që nga të dhënat paraprake duket se janë tepër të mëdha.

Image

1 Comment

  1. Zoti po na e ben me shenje. Se ku eshte mbledhur e keqia e ketij vendi. Dhe po mundohet ta shkund mire. Lind pyetja pse nuk e shkund ne divjak???? Po vetem te gjiri i maskarenjve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu