• |
ide | kryesore

Ironia e Patozit: Përshëndes dorëheqjen e Edi Ramës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar takimin e sotem te perfaqesuesve te mazhorwnces dhe opozites për Reformen Zgjedhore.

Patozi shkruan se dorëheqja e parevokueshme të Edi Ramës, kryeministrit të qeverisë së krimit dhe të drogës, që i hapi rrugë dialogut kontruktiv mes maxhorancës me opozitën parlamentare dhe atë jashtëparlamentare për të mirën e Shqipërisë.


Përshëndes dorëheqjen e Edi Ramës. Më në fund një lajm i shumëpritur për qytetarët shqiptarë. Përshëndes dorëheqjen e parevokueshme të Edi Ramës, kryeministrit të qeverisë së krimit dhe të drogës, që i hapi rrugë dialogut kontruktiv mes maxhorancës me opozitën parlamentare dhe atë jashtëparlamentare për të mirën e Shqipërisë. Që prej sot gjithçka është e mundur…”, shkruan Patozi.

15 Comments

 1. Lulzimja me kete qe beri sot tradhtoje dhe nje here votuesit e pd,pushteti dhe disa kohe me larg,antarsia te mare ne dore pd Tani se neser do jete vone

 2. Patozi nuk ka ka te drejte te flase. Nese Basha beri nje marreveshje me Ramen ne 2017-en, Patozi beri cmos qe te legjitimoje zgjedhjet e 2019-es. Vec kesaj Patozi nuk pati as te ndenjura per te sfiduar Bashen per postin e kryetarit te PD ne 2017-en. Hajt Patoz, shko e gezoju lte mirave qe perfitove nga ne vitin 2019

 3. Kesaj here Pazot,Je 100% mbare.Lul mafishja i opozites me interesaxhinjte rrotull tij,po pregatisin gjuhen per lepirjen, e BITHES,me falni, te Edmut Rames.N’fakt Edmutua,asht madhosh dhe kam frike se ka me iu rjep gjuha.Per kete kujdeset Edmut Ramua.

 4. Pse ju djeg more Bashista, nuk u lodhët duke shkuar nga ‘fitorja në fitorje’ me kryetarin. Un kam parë gallatë me politikanët këto 30 vite po ky e Rama e janë ngritur në nivele të papara. Këtij Lules nuk i ka dalë një fjalë që ka thënë e as një vendim që ka marrë nuk i ka dalë po prap del si kaposh e bën sikur kërcënon Ramën. Rama nga ana tjetër bën sikur po bën shtet modern online po nga ana tjetër praktikon takime, dreka e biseda të tipit gju më gju me popullin si xhaxhi Enver e pastaj del me barnavekë para Evropit. Duhet bërë një film për këta të dy.

 5. Po ca te beje Basha , kur nuk e perkrah asnje i huaj? Thoshte qe vendi eshte kanabizuar, Donald Lu kthente pergjigje qe nuk shikonte me xhamat e syzeve te tij (me vone e pa) Thoshte qe ne Diber jane blere, vjedhur e masakruar votat ,prape Lu nuk besonte pa prova(me ne fund provat dolen dhe zyrtare madje. Edhe ne vende te tjera) Thoshte qe drejtesia po kapet nga Rama ata vazhdojne me refrenin “Reforma po jep fryte “ (thjesht se po heq gjysmat qe nuk i pelqejne Agacit ) I thone Bashes denonco , po ku? Fale reformes jemi dhe pa institucionet kushtetuese. I thone ca te mjereve merrni vendin qe u takin ne parlament dhe ata behen gazi j botes . Dhe mos me thoni se vete Luli i vuri ne lista. Po mo po, ivuri . Po i vuri se ca si Jozefina e Patozi nuk pranonin te viheshin te dytet apo te tretet.

  1. Po mirë e ke e kanë fajin armiqtë e huaj ata nuk po e dëgjojnë Bashën. Amerika përkrah 70% të diktatorëve e autokratëve në botë, ky i ynë Rama bën çfarë ti thonë, ku ta gjejnë ata një bythlëpirës më të mirë se ky. Puna është se shqiptarët nuk i besojnë Bashës e nuk e ndjekin, ai vetë po nuk ikën se ka pas dhjetra oligarkë që kanë derdhur para për të e i duan disafish mbrapa. Prandaj jemi këtu, jo nga faji i armikut të jashtëm.

 6. MERO GELBAZA JA FUT KARIN NE BYTH ASTRIT PATOZIT ,KURSE ASTRIT PATOZI JA LEPI BOLET EDI RAMES thotë:

  KETIJ ASTRIT PATOZIT EDI RAMA DHE MERO GELBAZA JA FORMUAN NJE PARTI PER 2 DITE ,DHE MBETI TAMAM SI BYTHQIR NGA VOTIMET ,TANI LEH SO ZAGAR,

 7. O Patoz burrnia! Do të bëhesh më qesharak se Spartak Ngjela, nëse nuk e ke arritur deri tani.
  Fjalët tuaja i ngjajnë të lehurave të qenëve të rrugëve , që i kemi me shumicë dhe janë pasuri kombëtare për të gjitha partitë, që as familja nuk i njeh as nuk i voton. Ti shpie ujë në mullirin e liderit global dhe ia rrit ymrin.

 8. shof suflaket qe e hengren turpin me buk dhe tani kapen me Patozin. o Suflake, kini parasysh se Patozi eshte si eshte, ka ber cka ber, me kete qe thot ka shum te drejt. mos i qini ropt fare se u bet bajat e te neveritshem, pa shtyll kurrizore. kushdo qe te kishte icik integritet e kishte mund ram trecerekshin me gjith ato qe ka ber, po luli e ka partner biznesi. megjithate mir beri qe u ul ne tryez. gjeja me e rendesishme eshte qe reforma te behet ne nje menyr qe mos tu japi pushtet pa fund kryetareve dhe qe tipa si gjyzi te mos behen me deputet. ti zgjedh populli me mazhoritar dhe jo kryetari qe u merr lek per ti fut ne list.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu