• |
ide | kryesore

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, reagon Ambasada amerikane

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasada amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore.

Sipas ambasadës ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet e ODIHR-it.


“Reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme dhe të besueshme dhe do të forcojë demokracinë shqiptare. Ne shpresojmë që palët të vijojnë të ecin përpara me këtë frymë aktuale bashkëpunimi, për t’u siguruar që zgjedhet në Shqipëri të jenë të lira nga mashtrimi, ndërhyrja dhe korrupsioni”, thuhet më tej në reagimin e ambasadës.

4 Comments

  1. ciceruan sorrat. zogjte me te dashur te mbare shqiptarise.hahaha Zoti ” bekofte” ameriken o shqiptari. jane njesha per zullum.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu