• |
ide | kryesore

Pas Këshillit të Europës edhe OSBE e çon paketën anti shpifje në Venecia

-Instant, Lajme, Të fundit

Paketa anti-shpifje e qeverisë shqiptare shkon sërish në Komisionin e Venecias. Këtë herë bëhet fjalë për qëndrimet e OSBE-së për dy ligjet e mediave, të kthyera në Kuvend nga Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe të kundërshtuara nga gazetarët në Shqipëri.

Përfaqësues i OSBE-së për lirinë e medias Harlem Desir shkruan në “Twitter” se kjo është një mundësi e mirë për të bërë përmirësime të tjera në këtë paketë para votimit në parlament.

“Kam dërguar në Komisionin e Venecias rishikimet tona ligjore mbi projektligjet e Shqipërisë për Median Audiovizuale dhe Komunikimet Elektronike, pasi Parlamenti shtyu votimin javën e kaluar. Kjo është një mundësi e rëndësishme për të bërë përmirësime të mëtejshme para një votimi të ri të Parlamentit”, shkruan Desir.


 

 


 

 

Osbe Desir

Presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend ligjet për mediat elektronike, duke argumentuar se ishin në shkelje me Kushtetutën. Ndërkohë kreu i shtetit i dorëzoi një kërkesë “Venecias” për të shqyrtuar këtë paketë, veprim që erdhi dhe nga Komisioni Europian. Më 30 janar maxhoranca në Kuvend u tërhoq nga votimi për projektligjin për paketën anti-shpifje për të pritur Venecian.

3 Comments

 1. “global cyber culture” u kthye ne mjetin ku do pastrohen parate dhe do perdoret per propagande mbi brezat e te ardhmes…normal qe do dali lindorja merkel dhe sorosianet komunista dem baba dem ta perkrahin si iniciative. kuptohet shume pastaj kryeparlamentiari ( qe i lexohet nga mimika e surratit cfare ideollogjie ka ) pse do te na flase per te ardhmen se si do te mbijetojme. vet e vrasin pmeritokracine sepse jane kunder imperializmit amerika, ne te vertet nuk e kuptojne qe eshte vetm problemi i tyre, problemi i socialisteve.

 2. #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuck #europeanunion

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu