• |
ide | kryesore

Rama reagon për koronavirusin, sulmon edhe portalet

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për panikun e krijuar nga koronavirusi, ku i përcjell një mesazh dhe politikës, duke thënë se virusi nuk luftohet me politikë dhe as me gjithollogji.

Rama shkruan në “Twitter” se shteti shqiptar po përgatitet, që në momentin e parë të shfaqjes së këtij virusi vdekjeprurës, duke shtuar se është bërë gjithçka sipas planit.

Koronavirusi nuk luftohet me politikë, as me gjithollogji dhe aq më pak me frikë dhe lëre pastaj me panik!Ne kemi qysh momentin e parë të shfaqjes së tij që përgatitemi, në bashkëpunim të ngushtë me Organizatën Botërore të Shëndetësisë.Kemi bërë e po bëjmë çdo gjë sipas planit… 

Fatkeqësisht ky vend në çdo vështirësi a fatkeqësi natyrore ose emergjencë shëndetësore që shfaqet,duhet të përballet dhe me fatkeqësinë e tij të të madhe të kanaleve e portaleve ku lulëzon injoranca,ligësia,dembelizmi e grykësia e maskarallëkut që në këto raste bëhet çnjerëzor. 

Dhe në krye të të tërë delenxhinjve e parazitëve që lëshohen mbi publikun në nevojë për informacion, kanë dalë përsëri, si gjithnjë, politikanët e së keqes që duan kaos, rrëmujë, dëshpërim, në përpjekjen e dëshpëruar për të kthyer të shkuarën që i ka marrë me vete përgjithnjë!”, shkruan Rama.

25 Comments

 1. Per te vetmen gje qe me duhet te them qe ke te drejt se pa perjashtim ju politikanet tane luani me fatkeqsit tuaja por ne rastin konkret mesazhi juaj eshte teper i vleshem

 2. Nese cdo hap i ndjekur nga ana e qeverise dhe cdo mase e marre behen ne menyre transparente nuk mund te lulezoje as ligesia dhe as delenxhiu. Ne rastin me flagrant zgjat 3 dite. Por kur qeveria dhe institucionet bejne show duke filluar nga karoministri normale qe do behet muhabet pazari. Nga sa po degjojme e lexojme te shkruar po kuptohet qe ndaj ketij virusi me te ekspozuar dhe rrezikuar jane moshat e medha dhe ata qe kane semundje te renda. Pra ne kete drejtim duhet te orientohet kujdesi dhe kontrolli i shtuar. Te tjerat jane pallavra dhe pergapje paniku

 3. Shpjegojini keti njeriu se na merziti bythen me keto pallavra. Per cdo gje ne kete bote do te akuzoje dike tjeter. Kjo eshte tipike e paaftesise dhe shterpesise. Ti shpetosh problemit ose pergjegjesise duke share e akuzuar te tjere. Cpune ka ky me te tjeret, ka qeverine e te beje punen. Ai eshte rrezik potencial per te na infektuar. Sa koh qe bredh poshte e larte ne Evrope! Parazit tipik. O gazetare, ju lutemi mos i jepni kohe apo hapsire ketij personi. Boll me!

 4. Mediat po perhapin panik, nderkohe qe vendet e karantines mbahen sekret nga shteti sepse kane frike mos sulmohen nga hajdutet. Po ta pyesesh km se cfare do te thote karantine dhe cili eshte koncepti i karantines, eshte e sigurt qe nuk di te pergjigjet. Paniku ne fakt po perhapet nga vete km dhe nga qeveria qe thone se jane marre te gjitha masat dhe ne fakt nuk eshte marre asnje mase, ose ne rastin me te mire nuk dine te shpjegojne asnje mase te marre. Arsyeja, ky vend eshte drejtuar dhe drejtuar nga politikane te paskrupullt qe luajne me jetet e njerezve vetem per t’u pasuruar. Pas propagandes boshe dhe bajate me termetin, ku te gjithe politikaneve shqiptare injorante e te pashkolle, qe dine vetem nje gje ta bejne mire, VJEDHJEN, vazhdohet me propaganden per “ndihmat” ku rreth 74% jane kredi qe do rrisin borxhin publik te cilin do e paguajme ne dhe nje zot e di se sa do vidhen nga ato leke dhe tani na dilet me teorine qe ne jemi te pergatitur per koronavirusin Covid-19, pa sqaruar se ku jane vendet e karantines dhe se ku duhet te drejtohen njerezit. Te pakten t’i jape me PPP edhe keto pasi nuk di te beje gje tjeter. Dhe ne fund disa pyetje per km, pacientet eventuale te infektuar, me cfare mjetesh do transportohen ne spitale (pasi autoambulancat duhet te jene te vecanta ne raste te tilla) si dhe personeli mjeksor qe do te merret me keto raste eventuale, e ka veshjen qe duhet? Mjeket nuk kane asnje mundesi te ndihmojne te tjeret nese jane te pasigurt per vete. Sa uniforma disponohen per personelin mjeksor, pra e thene ndryshe sa njerez mund te jene te gatshem per te sherbyer ne rastin e shperthimit te nje pandemie? Mos te na nxjerre pamje ne 3D, por te na tregoje gjera te sakta, ne te kundert eshte ai vete (km), sebashku me enturazhin e tij, perhapesi kryesor i panikut. Bej ndonje pune o km, mos rri vetem duke kia veshur fajin te tjereve dhe duke shperndare taksat tona ne PPP.

 5. Nje nder masat me te forta qe ka marre qeveria shqiptare eshte mbyllja e dy aeroporteve, atij te Kukesit dhe atij te Vlores. Bravo z. Rama. E keni kuptuar drejte situaten dhe jeni nje lider i madh boteror. Vetem ju mund ta shpetoni planetin nga ky koronavirus. Tani qe jeni edhe ne krye te OSBE-se, do dalin ne pah aftesite tuaja organizative dhe antivirale. Shtypi eshte vetem perhapes paniku, kur ju degjojme ju dhe ata qe jane rreth jush ndjehemi te sigurt, njelloj si pas termetit te 26 nentorit.

 6. Ta shohim zograf , ta shohim , do jemi rehat vetem ne fund te marsit , se veshet e tu dhe veshet e asaj sorres qe ke vene ministre , fjaline “inkubacion viral ” o nuk e kuptojne o nuk duan ta shpjegojne , po kjo lloj specie o do i shkoje deri ne fund hajvanllekut te vet o nuk i del shpirti , mjere ne

 7. MIN E SHENDETSISE NJE INJOARANTE QE NUK KA LIDHJE ME SHENDETSINE QE NJEH VETEM LEPIRJEN NDAJ PERVERSIT , TURPSHME QE MIN TE SEKTORIT ME TE RENDESISHEM VIHET NJE KARIKATURE E TILLE , TASH FLASIN DHE BROCKULLA NDAJ NJE RREZIKU KAQ EVIDENT .
  ZOTE XH.H NA RUAJ, SE PER KETE PALO QEVERI DHE PALO MASA QE JANE MARRE .

 8. O rrot kari e gjithe bota eshte ne panuk perfshi dhe Italine fqinje qe ka nje mjekesi e infrastrukture shteterore 1000 here me te sofistikuar se ty. Ti del e flet me keq se Enver Hoxha kur thoshte qe ne na kane ne gryke te pushkes ndersa ne ne gryke te topit. Po ke te drejte kur i quan ata njerez aty delenxhinj qe nuk te marrin zvarre rrugeve te Tiranes si Gadafin ose te te varin sic bene Italianet me Ducen

 9. E verteta ja u cpon bythen o shpellkare e lakuriq kinez dhe ju porthalet,shkoni tani dhe lapijani loqet qe ta shplodhni nga stresi,kete pune ju e beni mire

 10. O i paemer i ores 15:44, cila eshte e vertera qe te paska nervizuar kaq shume? Qe aeroportet e Vlores dhe Kukesit i ka mbyllur qeveria? Apo se ka marre masa kaq te forta ndaj koronavirusit, saqe edhe vete nuk i mban mend? Apo ndoshta se edhe media italiane eshte kazan? Duhet te kesh te qarte ficka. koronavirusi shperthey ne nje vend komunist dhe eshte i kuq, i lyer me gjakun e shume te pafajshmeve. Koronavirusi eshte komunizem sepse perhapet ne menyre te fshehte dhe behet i fukshem vetem kur shkaterron trupin qe e mbart. Koronavirusi nuk u perhap nga lakuriqet, por u krijua nga sivellezerit e tu ne laboratorin e Wuhan per te sjelle shkaterrim e vdekje njelloj si murtaja e kuqe. Mund te jete shperndare nepermjet lakuriqeve te pafytyre si puna yte, por ti si i “cpuar” qe je, ka me shume mundesi te kesh HIV ne trupin tend te mjere qe kimandohet nga nje mendje e perhumbur nga lliket e shumte te drogave qe merr. Ik tani se shefat kane nevoke per prapanicen tende per te bere ca eksperimente o race e mallkuar

 11. Rama Eshte njeriu qe e luste termetin Po dhe koronavirusi sepese me tè keqen e njerzve di tè luaj bukur . ai e paguan kush tija çoi ne shqiperi

 12. I paemer i ores 15;44 eshte Ethem Lalaj nga mallakastra nje ish oficer idiot qe nuk i jane tretur akoma lakrat e repartit ushtarak. o Ethem o te qifsha robt boll shkrujte karlliqe se nje dite do te gjejme dhe si kelysh kurve ke per te perfundu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu