• |
ide | kryesore

Detaje/ Vëllai po e merrte nga puna në Rrëshen, Fatmir Kolecaj i bëri pritë ish-gruas

Arkiva, Lajme, Të fundit

Detaje të reja janë zbardhur sa i përket vrasjes së 2- fishtë në Mirditë mbrëmjen e djeshme kur Fatmir Kolecaj vrau ish- gruan Esmeralda Filopati si dhe vëllain e saj Vledison Filopati.

Vledison Filopati po merrte nga puna Esmeralda Filopatin e cila punonte në një dyqan në Rrëshen.

Më pas Fatmir Kolecaj i ka bërë pritë dhe pasi i la të vrarë në vend me armë zjarri u largua në drejtim të papritur, edhe pse Policia po ushtron më shumë kontrolle në zonën ku jetonte, në Zejmen.
Më tej bëhet me dije se kur çifti ishin së bashku, Fatmir Kolecaj e dhunonte vazhdimisht Esmeralda Filopatin duke e rrahur edhe me kabllo apo e kërcënonte me armë.

Kolecaj u arrestua në 2017 dhe u dënua me 10 muaj burg ndërsa pasi la qelinë iu dha urdhër mbrojtje Esmeralda Filopatit.

Urdhëri i Gjykatës nuk zbatohej nga Fatmir Kolecaj i cili i afrohej shpesh familjes Filopati dhe Esmeraldës që kishte me 47- vjeçarin tre vajza.

6 Comments

  1. O ti vetull kalesh ?!O kafshe pyelli !Bageti e piste !?Pse vret o monster !Jalla me ate surrat qe ke duhet te kishe vrare nje fshat te tere se kane hyre ne gjynah qe te kane dhene per nuse nje vajze te tyren !!!Duhej te ishte ndonje pele,a mushke !Y ndytes !Sorrat te shofshin faren e qelbur,rilindas i ndyre !

  2. Ketu duhet te bjere koronavirusi, te shuaj keta mostra, qelbesira qe veasin grate qe lene femije jetime. Keto kafshe duhet tia mbushesh mishin me kripe. Ti hedhesh ne zgare.

  3. 2 viktima te tjera nga mungesa e shtetit ne keto 30 vjet.Ca bente policia kur afrohej ky kerrma.Vare ne litar ate e fut ne burg kush nuk mbrojti te shkretet

  4. Meqense gjykata ja kishte ndaluar ti afrohej ish gruas, po policiçka qe duam….. ç’mutin ben ?? Aaa…ruan arat me mariuane te haleve te mutqeverise! Ju qifsha policine e rivjdhjes!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu