• |
ide | kryesore

Deliri i Edi Ramës në Kongresin e PS: Dua 800 mijë vota për mandatin e tretë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndërkohë që normalisht, duhej të ishte një analizë dhe marrje përgjegjësish për qeverisjen e vendit, ky kongres i PS-së, si lajtmotiv të vetëm ka pasur vetëm një plan për të fituar një mandate të tretë, sikur s`ka ndodhur kurrë në këto 30 vite pluralizëm.

Në fjalimin e tij Edi Rama, i cili ka kthyer jo më kot në ‘yll të Kongresin’ Vangjush Dakon e dosjes `339` ku del hapu se si u vodhën dhe u grabitën me shantazh votat në zgjedhjet e vitit 2017, kërkoi një mandate të tretë dhe 800 mijë vota. Njësoj siç kërkonte Enver Hoxha në kongreset e Partisë së Punës, kuintalët e grurit e misrit për hektarë.


‘Duke e nisur me disa fakte të thjeshta, disa të vërteta që është mirë të mos i harrojmë asnjëherë dhe të mos i harrojë askush që militon në PS, si të vërteta që deri më sot nuk i diskuton dot askush.

Një që PS-ja është më e fortë se ska qenë kurrë më parë në 30 vjet. kemi mbështetjen e një shumicë që na ka dhënë një mandat me shumicë, me numrin më të madh të votave që PS-ja ka marrë ndonjëherë. jo në raport me konkurrentët se këtë e ka bërë gjithmonë, përjashtuar 2005, por në raport me vetveten.

Prandaj detyra jonë e parë është që në zgjedhjet e ardhje jo vetëm të jemi partia e parë, se kjo është e padiskutueshme, por të kemi mbështetjen më të madhe që kemi pasur më parë.

800 mijë vota për mandatin e tretë, e lehtë të thuhet, e vështirë të bëhet, për më tepër, kur në rrugën e 8 viteve, ka nevojë për të pranuar dhe kuptuar se duhet edhe më shumë energji, ndërkohë që një pjesë është konsumuar’, shpalosi planin e zgjedhjeve Rama.

21 Comments

 1. KY ESHTE KAR KOMPLET . TE SHOHIM LEVIZJET E BASHES . TI JE I MBARUAR O PALLE , TY PO TE MBAN GJALLE AKOMA BASHA O IDIOT ME BRIRE . NESE BASHA LUAN ASHTU SI DUHET DHE SI JA KERKON ELEKTORATI TI MEZI DO KAPESH 400 MIJE , PO LUAJTI SIÇ KA LUAJTUR ATEHERE TI MUND TE KAPESH EDHE 1 MILION VOTA .

 2. Politika ne shqipri esht kthyer ne pron private ne shqiptaret themi e duam ameriken jemi me ameriken por ne amerik nuk funksionon si bandat ne shqipri ne amerik kur mbaron mandati te japin nje hu e te ta maresh drejt ne fundi te kurrizit.

 3. Pse nuk i merrka 800 mije vota? Mbi dy milion vota do marre. Harruat se sa vota mori vitin e shkuar? Harruat se KQZ iu deshen mbi tri jave per te numeruar votat qe ishin aq shume? E gjithe kjo ka ardhur nga te mirat qe i ka sjelle vendit. Ketch-up falas per te gjithe, kulle me stadium, rryge te mrekullueshme qe kushtojne nga 20 milione euro per km pasi rrogat jane shume te larta… Ehu kush rri e i numero tani gjithe te mirat qe i ka bere vendit… Edhe koronavirusi ka hyre kudo, por vetem ne Shqiperi nuk ka hyre. Plasni ju te shqupit dhe komentues me pagese qe jeni ne portale

 4. Ne qofte se ky popull do shohe filmin e -Animuar -dhe delet rrine dhe veshtrojne-ke pak shans ,po leshove ata te tute, se ata shohin per dite filmin -Ali Baba me me dyzet hajdutet-ka mundesi te jesh deri sa te te haje -overdoza-ne qeveri.

 5. ti qe je garip me delet e tua pa oike personaliteti qe japin dhe grate per partine po ke bythe shpall zgjedhje te parakohshme qysh neser sic ben gjithe bota dhe do ta shohesh sa vota do marresh

  1. I merr o hajdar i merr se ky ka kohe qe e ka pregatit fushen .Leket i ka dhe aq me keq akoma kur luli fle gjume per shtate pale qejfe . Kush e pengon kete idiot ne rrugen e tij ? Rinia qe po iken ? Pleqt komunista ? Kundershtaret dhe te pakenaqurit po ikin , bashkite i mori te gjitha , per te vjedh po i qine temen e semes , popullin e ka varferuar ne ate menyre qe per dy lek e shet voten , atehere me thuaj kush e ndalon ? Apo mos ndoshta luli qe po i shkon pas valles ?

 6. Qe tani e ka bere planin e vjedhjes se votave . Ka ndar planin e vjedhjes ne12 qarqe . Mesataria i bie qe te vjedhi 300000 vota per 20000 leke dhe bie 6000000000 osé 5 milion euro ., Keto euro i merr vetem nga nje PPP si ajo e stelirizimit . Prandaje duhet te shporret sa me pare se per ndryshe ma mori lumi

 7. Jo 800.000 por sa ti doje locka e zemres do te fitoje sa ti kete ata trimat qe nuk e rruajne k…,
  sa ti kete cunat problematike dhe popullin qe kerkon nje atedhe tjeter se kete ka 76 vjet
  qe e ka privatizuar Partia Socialiste ( ish Partia Komuniste e me vone Partia e Punes e pas 90-es
  Partia Socialiste).

 8. TE VOTOVA MANDATIN E PARE MA HODHE, TE DYTEN TE DHJEVA ME NJE MUT. TE TRETIN DO HASHE 800 MIJ MUTRA SURRATIT.
  TI JE NJE COPE HAJDUT E INJORANT QE SMERR VESH NGA EKONOMIA POR VETEM NGA BABEZIA

 9. Nese ky merr nje mandat te trete atehere te varim nga nje kur kilometrik ne qafe dhe te hidhemi ne mes te detit .
  me mandat te trete ky kar e bir kurve nuk frenohet me .

 10. Ketu gjithsej 800 mije votues kane ngel , tani sipas kesaj opozita nuk do marri asnje vote ?
  Hahahahhaaaaaaaaa……… ik or kar me zile bej çiçin

 11. Sa palla qe jeni. Kujtoni se votuesit jan lexuesit e lapsit. Dhe pastaj cuditeni se si ka mundesi qe fitoi prap rama. Thone cudi se shumica e komentuesave te lapsi jan kundra ps. Hahahah jeni per te ardhur keq.

 12. Te rroni dhe do shikoni sa vota do mari,ai mori 780 mije kur qeverine e kishte lulushi,harruat ju kur rama nuk hyri ne zyre per 45 dite dhe ne fund kryetari i kqz qe vuri lulushi i numroje votat dhe ne fund rezultatin e pranuan dhe e votuan te gjithe 7-0 ku kater ishin te pd,lulushi salihu kane lindur per te humbur dhe per te shkatarruar gjithcka ne kete vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu