• |
ide | kryesore

Krahasimi mes qeverisë së Prishtinës dhe Tiranës për koronavirusin/ Ku ndryshon propaganda nga informimi

-Instant, Të fundit

Genc Pollo, ka gjetur një krahasim domethënës për të demaskuar mënyrën se si Edi Rama po bën propagandë.

Me një story në rrjetet sociale, ish deputeti ka krahasuar mesazhin që ju shpërnda qytetarëve në Kosovë, për t’u mbrojtur nga koronavirusi, me mesazhin që na u dërgua neve nga kryeministri. Pasi tregon ngjitur dy mesazhet, Pollo shkruan: “Ja ku ndryshon informimi nga propaganda” duke vënë në pah faktin se Rama ka personalizuar gjithçka ndërsa tjetërkundj janë institucionet që flasin.


pollo

©Lapsi.al

6 Comments

  1. asgje e re, dihet kemi njekryeminister palaco-rrugac qe shume socialist e votojne plot entuziazem:

    “te na rroje partia me ne krie shokun Edi Rama , dhe bamp nje plumb ne goje”

    gomeret marrin qafe veten dhe te tjeret

    larg gomereve dhe qelbanikeve te fuges, lali erit dhe Edi -palacos

  2. Nuk eshte propagande, eshte xhelozi dhe megallomani. Rama do qe te permendet ai, qe emri i tij te jete kudo dhe te mos permendet koronavirusi. Ai tani po luan nga mendte se lajmet kryesore jane per koronavirusin dhe nuk jane ato 3D e tij te famshme, apo lyerja me boje nen udheheqjen e tij te ndritur e ndonje ndertese. Ndonje dite, duke pare se nuk po permendet emri i tij ne te gjitha tv per 24 ore ne dite do arrije deri aty, sa te kerkoje autoresine per krijimin e covid 19 dhe te kerkoje t’i vere emrin e tij

  3. Drama eshte propaganda nuk do shume aritmetike. O dhe i cik si shume tradhtar i Shqiperise dhe Kosoves.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu