• |
ide | kryesore

Nesër ndryshon ora, akrepat do të lëvizin 60 minuta para

Lajme, Të fundit

Të dielën më 29 mars në orën 2 të natës, akrepat e orës do të lëvizin 1 orë para. Kjo do të thotë se do të flemë 1 orë më pak.

Ora verore do të zgjasë deri më më 25 tetor. Vitet e fundit është folur për heqjen e orës standarde dhe për rrjedhojë do të kishte vetëm orë verore.


Komisioni Europian e kishte propozuar rreth tre vite më parë këtë ndryshim, por mesa duket hipoteza është shtyrë për një afat të pacaktuar ende.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu