• |
ide | kryesore

Meta ‘vesh’ Presidencën me ngjyrat e flamurit italian

Arkiva, Lajme, Të fundit

Institucioni i Presidentit të Republikës është ndriçuar me ngjyrat e flamurit kombëtar italian në shenjë solidariteti me Italinë, që po kalon momente tepër te vështira për shkak të pandemisë COVID-19.

Dritat e Presidencës janë ndezur me ngjyrat e flamurit italian pasditen e sotme. Aktualisht, Italia është vendi me numrin më të lartë të vdekjeve në Evropë prej koronavirusit, ku gjatë 24 orëve të fundit 837 viktima.


Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 12 428, ndërsa numri i personave të infektuar është 105 792.

7 Comments

  1. Viva Italia,bravo te madhe nje gjest i madh,Meta tregove ndricim dhe zemer te madhe per popullin Italian.
    Bravo,bravo so me teper se kur jemi te gjithe Italiane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu