• |
ide | kryesore

Koronavirusi, ndërron jetë zyrtari i qeverisë serbe

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një pjesëtar i qeverisë serbe ka humbur jetën pasi është prekur nga koronavirusi i ri. Branislav Blazic, ka qenë sekretar shtetëror në Ministrinë e Mjedisit. Ai është zyrtari i parë serb që ka ndërruar jetë nga kjo sëmundje.

Politikani i krahut të djathtë, Blazic ka qenë edhe bashkëthemelues i Partisë Progresive. Ai ka shërbyer si ministër i Mjedisit në fund të viteve 1990 dhe i është kthyer sërish politikës në vitet e fundit, së fundmi si sekretar shtetëror.


Ky lajm vjen në kohën e rritjes së numrit të të infektuarve në këtë shtet. Serbia ka raportuar për 1,060 raste me koronavirus dhe pothuajse 30 vdekje deri më tani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu