• |
ide | kryesore

9 raste të reja me Covid-19, shkon në 409 numri i të prekurve

Arkiva, Lajme, Të fundit

11 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Shkon në 165 numri i të shëruarve

Njoftimi 


Në vijim të komunikimit të përditshëm, Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe gjurmimin e kontakteve të rasteve, të konfirmuara pozitive.

Në 24 orët e fundit janë testuar 234 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 9 raste të reja me COVID-19.
Deri në këto momente janë testuar 3223 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 409 raste.

Siç shihet edhe grafikisht, përqindja më e lartë e të prekurve janë meshkuj, me 53%.

Betejën me këtë sëmundje e kanë humbur deri tani 22 qytetarë, megjithë përpjekjet e jashtëzakonshme të personelit shëndetësor.

Gjatë 24 orëve të fundit, 11 pacientë të tjerë i janë shtuar listës së të shëruarve, duke e çuar numrin e të shëruarve nga COVID-19 në 165.

Ju informojmë se, në shërbimin infektiv aktualisht janë 52 të shtruar. 5 prej tyre janë në terapi intensive.
Në spitalin COVID 2 “Shefqet Ndroqi”, janë 6 pacientë të shtruar gjithsej. 5 pacientë janë në terapi intensive, 4 prej të cilëve janë të intubuar.

Në dy spitalet COVID aktualisht po marrin shërbim 58 pacientë.

Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë me 6 raste, Elbasan 3 raste.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

– Tiranë 196 raste
– Durrës 38 raste
– Lushnje 5 raste
– Elbasan 15 raste
– Fier 32 raste
– Kavajë 8 raste
– Rrogozhinë 4 raste
– Korçë 17 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 45 raste
– Lezhë 14 raste
– Berat 2 rast
– Has 12 raste
– Krujë 5 raste
-Tropojë 4 raste
– Pukë 4 raste
– Mirditë 3 raste

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e tregojnë edhe shifrat e ditëve të fundit, ku ka raste brenda të njëjtës familje, është e rëndësishme që masat e kontrollit të infeksionit të respektohen maksimalisht edhe brenda rretheve familjare duke shmangur vizitat tek të afërmit për çdo lloj arsye për të parandaluar transmetimin e COVID-19.

Nëse keni shenja të sëmundjes COVID19 telefononi numrin e urgjencës 127. Për çdo pyetje apo informacion rreth COVID19 telefononi në linjën e gjelbër 0800 40 40.

2 Comments

 1. SI DUHET KUJTSIN time nga kjo kompani e madhe

  Përshëndetje njerëzit e mi të dashur, unë jam Linda McDonald, aktualisht jetoj në Austin Texas, SHBA. Unë jam një e ve në këtë moment me tre fëmijë dhe kam ngecur në një situatë financiare në Prill 2018 dhe më duhej të rifinancoj dhe të paguaj faturat. Unë u përpoqa të kërkoja hua nga firma të ndryshme kredie si private ashtu edhe korporata por kurrë me sukses, dhe shumica e bankave nuk pranuan kredinë time, mos u preni plotësisht për ato hoodlums atje që i quajnë ata huazues të vetë-parave që janë të gjitha mashtrime, gjithçka që ata dëshirojnë është juaji para dhe ju mirë nuk keni dëgjuar prej tyre përsëri ata më kanë bërë dy herë para se të takoja zotin David Wilson pjesa më interesante e saj është se kredia ime ishte transferuar tek unë brenda 74 orësh, kështu që unë do t’ju këshilloj të kontaktoni zotin David nëse jeni të interesuar të merrni kredi dhe jeni të sigurt që mund ta paguani atë në kohë, pasi mund ta kontaktoni me email ……… ([email protected]) Pa kontroll kredie, asnjë kosigner me vetëm 2% normë interesi dhe plane më të mira të ripagimit dhe orari nëse duhet të kontaktoni ndonjë firmë në lidhje me sigurimin e një kredie pa kolateral, atëherë kontaktoni z. David Wilson sot për kredinë tuaj

  Ata ofrojnë të gjitha llojet e kategorive të kredisë që ata

  Kredi afatshkurtër (5_10 vjet)
  Kredi afatgjatë (20_40)
  Kredi me afat mediatik (10_20)
  Ata ofrojnë kredi si
  Kredia për shtëpi …………., Kredia e biznesit …….. Kredia e borxhit …….
  Kredi studentore ………., Kredi për fillimin e biznesit
  Kredia e biznesit ……., kredia e ndërmarrjes ………….. etj
  Email ………. ([email protected])
  Kur bëhet fjalë për krizën financiare dhe huazën, atëherë huaja financiare e David Wilson është vendi ku duhet të shkoni ju lutem thjesht thuajini se zonja Linda McDonald ju drejtoj juve Lucky … ….

 2. Kreditë e kësteve janë zakonisht mënyra më e sigurtë dhe më e përgjegjshme për të marrë hua para.Një kredi e konsolidimit të borxhit mund të jetë në gjendje të përmirësojë gjendjen tuaj financiare.Kreditë e këqia Të Kredisë: Marrja e një kredie të keqe është një vendim i madh.Sigurohu që të zgjedhësh një partner financiar që do të të ndihmojë të kesh sukses sot dhe në të ardhmen.Shërbimet amerikane Të Huave Janë këtu për të përmbushur të gjitha nevojat tuaja financiare.
  [email protected]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu