• |
ide | kryesore

Mashtrimi i fundit i gënjeshtarit pa limit Veliaj, për teatrin

-Instant, Lajme, Të fundit

Erion Veliaj e di dhe shtetin si dasmën me lekët e mamit. Pak ditë më parë, duke ironizuar ata që mbronin teatrin, ai i tha publikut se ata bënin sikur shqetësoheshin për godinën, por jo per trashigiminë e kostumeve dhe objekteve me vlerë që gjendeshin brenda saj. Por urdhëroi prishjen dhe futjen e fadromave, ai e shembi ndërtesën me gjithë objektet që gjendeshin brenda. Vetëm sot nën rrethim policor dhe nën rrënoja po tentohet të rikuperohet ajo që ka shpëtuar. Edhe njëherë mashtruesi i bashkisë e tregoi fytyrën. ©Lapsi.al 


9 Comments

 1. Mos na shrkuani me per kete kërrmë. Vetem kur ti beni ndonje nekrologji numurojani te gjitha. Tani eshte koha per revolte dhe kundergoditje sikurse e meritojnë, pavarsisht se sa te forte jane me mafjen mbas shpine. Ndryshe merrni trajsen dhe lereni femijet rrugeve te botes pa dinjitet e atdhe

 2. Mos na shrkuani me per kete kërrmë. Vetem kur ti beni ndonje nekrologji numurojani te gjitha. Tani eshte koha per revolte dhe kundergoditje sikurse e meritojnë, pavarsisht se sa te forte jane me mafjen mbas shpine. Ndryshe merrni trajsen dhe enduni rrugeve te botes pa dinjitet e atdhe

 3. Velia edhe Rama aty do kalojn cdo dite, ja e shtyhen edhe 1 vit po pastaj cfare do bejn? Kush i jep kaq garanci atyre qe si plas trapi se cfare bejn?
  Padyshim Pd edhe Ps, kto asnjehere sdo prekin njeri tjertrin harrojeni.

 4. GIJOTINA I VJEN HAKUT KETIJ ZVARRANIKU DHE PALLOSHIT 2 METROSH .
  O NENSHTRUNI O NGRIHUNI , E ARDHMJA JUAJ ESHTE NE DUART TUAJA

 5. Dakord me Gerin – BOJKOTONI TE GJITHA LAJMET ME VELIAJ DHE RAMA!
  Nese i publikoni, u beheni tellall dhe paterice NJESOJ SI KUJTIM GJUZI!

 6. Mos rrini ne shtepi te indoktrinuar nga marrezia globale e virusit por bashkohuni te Teatri me njerezit e mire te ketij vendi qe po e merr lumi nga nje psikopat dhe nje kopil qe nuk i dihet babai. Rama Ik!

 7. As për Kullën Ejfel, simbolin e Francës, nuk ka patur unison qëndrimesh kur është lartuar, madje nuk ka as sot. Çështja është se kundërshtarët e tij, dje dhe sot, ku veçon i madhi Mopasan, nuk patën kurrë mandat për të diktuar shijen e tyre.

  Në këtë pikë, ithtarët e mosprishjes, kanë patur mundësinë, siç e kanë ende, të faktorizohen politikisht dhe të garojnë me kauzën e tyre për një mandat përfaqësimi. Kështu mund t’i tregonin vendin Edi Ramës e mbanin në jetë godinën e tyre.

  Gjykuar në këtë linjë të regullit demokrat, Rama ka shumicën me vete dhe në çështjen e Teatrit. Sepse, duke mbrojtur zëvëndësimin e të resë me të vjetrën që nga ’99, ka ç’prej atëhere bilanc fitues në gara elektorale si për Tiranën e si për Shqipërinë. Kjo e ezauron dhe tezën e referendumit.

  E ka gabim, po bën një krim(trashëgimor)? Mundet. Por politikisht dhe demokratikisht është në rregull: ka garuar me idetë e tij, ka fituar, e prej tyre ka një mandat.

  Askush s’i ka penguar e s’i pengon kundërshtarët e tij, përfshirë dhe katërshen e mësipërme, të bëjnë të njëjtën gjë, për të patur dhe ata një ditë një mandat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu