• |
ide | kryesore

Mediu për ndryshimin e sistemit zgjedhor: Basha dhe opozita janë pro, mazhoranca do të mbajë aktualin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Fatmir Mediu ka thënë pas takimit me Lulzim Bashën dhe aleatët se ata janë dakord për ndryshimin e sistemit.


Mediu thotë se reagimi negative është nga mazhoranca që nuk do as ndryshim sistemi dhe as qeveri tranzitore.


”Çdo gjë në tryezë është qëndrim i opozitës. Janë koordinuar me opozitën. Nëse ne kërkojmë më shumë transparencë, të shmanget manipulimi, dhe ka reagim negativ nga mazhoranca.

Nëse ne kërkojmë qeverisje kujdestare, dhe nga qeveria ka refuzim atëhere ka një ecje drejt manipulimit të zgjedhjeve nga pala tjetër.

Kemi rënë dakord në parim me Bashën. Do shtrohet në tryezën e Reformës Zgjedhore. Ka të bëjë me interes specific dhe për krijimin e një marrëdhënie më të drejtë.

Mendoj që dhe zoti Basha që janë për ndryshimin e sistemit. Ka reagim negative nga PS që kërkon të mbajë këtë situatë të papranueshme që mos vendosin për të ardhmen e tyre përfaqësuesit e tyre.”- tha Mediu.

11 Comments

 1. Po ti fol per veten ( opoziten) se pranoni ndryshimin e sistemit dhe leri ata te maxhorances te shprehen nese kane zgjedhur te mbajne sistemin qe kemi sot.
  Apo e keni lene me fjale qe kur te doni ju ata te thone jo dhe kur teduan ata ju te thoni jo. Dhe ne fund meqe koha i afrohet dates se fundit limit …. mbajme kete sistem ( mut) qe kemi.

 2. UNE NUK DESHA POR AI ME PERDHUOJ –I ANKOHET PROSTITUTA PROKURORIT .
  RROBAT E TUA JANE AKOMA TE HEKUROSURA –E PYET PROKURORI.
  SAPO I KISHA HEKUROSUR DHE NUK DOJA QE TE ME DEMTOHESHIN PRANDAJ I HOQA VETE , BILES PER TE NJETEN ARSYE EDHE BREKET I HOQA VETE SE SAPO I KISHA BLERE — I THOTE PROSTITUTA .

  KY PO QE QUHET PERDHUNIM — JA KTHEN GJYQTARI .
  TJU RROJNE PARTITE O POPULL DELE … QE EDHE KUR TE BLEGERISHE DUHET TEMARRESH LEJE

 3. Ca thot mor aman. Ore per sylesha na din ne keta. PO NUK ISHTE BASHA QE THOSHTE QE NUK NA DUHET NJE SISTEM I RI, MIRE E KEMI KETE QE KEMI, RENDESI KA TE MOS VIDHET VOTA. Po Berisha nuk tha para nje jave, qe ky sistem qe kemi eshte me i miri.
  A ju duheni mbytur me buke ne goje te gjith pa perjashtim

 4. Po ti kryetari i Partise pa elektorat, je per ndryshimin nga lista te mbyllura ne ato te hapura ?
  Apo me shume akoma je per sistem mazhoritar, ku une, dhe votues te tjere te zgjedhim perfaqesuesin qe deshirojme e jo ate qe na serviret si zgjedhje pa alternative.
  P.S. Ti je kryetar partie apo zedhenes i Bashes ?

 5. Dyshohet se këto para janë marrë nga azerët si garanci nga Taçi, për privatizmin e Albpetrol, dhe më pas nuk janë kthyer më.

  Madje, për këtë aferë ka raportime se u vra edhe Artan Santo, pasi kishte dalë garant për këto para, që më pas nuk i kthente dot.

  Taçi u bë i njohur në kohën e qeverisjes së Berishës, pas nëpërmjet lidhjeve me familjen Berisha, arriti të bëhej një biznesmen i fuqishëm, aq sa organizonte edhe ndeshje me Milanin dhe Real Madrid, duke paguar miliona euro.

  Por, pas largimit të Berishës për të nisën problemet dhe tashmë është shpallur në kërkim.

 6. LLum, e zhurmues komentues, qe nuk jane koherent me perfundimet e deklaratave te perfaqesueseve te dy kampeve. Njoftojuni, o te pa lexuar me te sotemen, e jo me ate qe na paskish thene dikur Basha, per sistemin maxhoritar e lista te hapura, kjo shume deklarative, por ne te njejten kohe hapni veshet se c;thote kryetari i mazhorances ne komisin se’ Nuk kemi kohe per ndryshimin e sistemit, do mbajme kete sistem qe kemi,,,,atehere kush eshte mashtruesi e dinaku qe ben politike me zgjedhjet? kete thojeni ju. Shihni perfundimin e mareveshjes opozitare per zgjedhjet, e pastaj na beni komentin mbi ate deklarate te tyre, por jo me lloj, lloj alibirash te sigurimit rilindas qe provokon sinqeritetin opozitar.

  1. IK OR KAR PARTIE , O TE QIFSHA LULIN DHE ROPT E SHTEPISE O IDIOT . A E KUPTON SE PO TALLIN KARIN TE GJITHE ME TY DHE TE GJITHE NE O PALL KARI? PTUUUUUUU….TE QIFSHA PARTINE TATE DHE TE GJITHA PARTITE E KURVAVE . VOLL O MILITANT KAR . PO TE PELQEU LULI DHE KUSHDO PITHMOTRE NGA POLITIKA ÇOJA PLAKES O IDIOT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu