• |
ide | kryesore

113 emigrantë në kamion, arrestohet shqiptari nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një shqiptar nga Kosova u arrestua pasi po kontrabandonte për në Maqedoninë e Veriut 113 emigrantë të futur në një kamion- frigorifer.

30- vjeçari kishte në kamion 110 emigrantë nga Bangladeshi, 2 nga Myanmar dhe 1 nga India. Nuk dihet se nga vinin dhe nga do të shkonin emigrantët së bashku me kamionin, por ata u kapën në jug të Maqedonisë së Veriut, midis Gjevgjelisë dhe Demir Kapisë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu