• |
ide | kryesore

OBSH: Mund të ketë miliona vdekje, në rast të ndonjë vale të dytë të COVID-19

F1, Planet, Të fundit

Një zyrtar i Organizatës Botërore të Shëndetit paralajmëron se të tjerë miliona jetë të humbura mund të shkaktojë një rikthim i koronavirusit. “Krahasimi bëhet me gripin spanjoll, i cili u soll ashtu si covid, ai zbriti në verë dhe rifilloi ashpër në shtator dhe tetor, duke sjellë 50 milionë vdekje gjatë valës së dytë”, u shpreh për Rai TV, asistenti i drejtorit të Përgjithshëm për nismat strategjike në OBSH. Në rang botëror, numri i të infektuarve me COVID-19 e tejkalon numrin 9 milionë (saktësisht 9 milionë e 755 mijë), ndërsa kanë humbur jetën rreth 500 mijë persona (493 mijë). Të shëruar janë 5.2 milionë persona.


5 Comments

  1. Ke ne, o taljono, kur t’vije vala ‘tret’ vallahi, se kjo e dyta ka ardh’ene po bo’muhabet n’Qsut

  2. Shif ndonje variant tjeter se ketij i doli boja qe javen e dyt. Pyet fuckin mos ka ndonje variant tjeter. legen dylber.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu