• |
ide | kryesore

Absurdi i Ramës/ Edhe thotë do shkoj në Kosovë për të mësuar edhe jep verdiktin pa mbërritur

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Edi Rama sapo ka publikuar një status në Twitter ku përgënjeshtron vetveten. Me të mbërritur në Prishtinë ai shkruar në llogarinë e tij se do shkoj në Kosovë për të dëgjuar e  mësuar më shumë edhe e quan atë që bëri gjykata speciale “njollë turpi e shekullit XXI në historinë botërore të drejtësisë” Pra ai edhe do të informohet edhe e ka të gatshëm përfundimin. Fillimisht mediat njoftuan se ai do te takohet me  thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah Hoti, Kryeparlametnarja Vjosa Osmani si dhe liderët e partive.

Te enjten e shkuar, Rama pati një deklarim në Kuvendin e Shqipërisë ku foli gjerë e gjatë “për luftën e pastër të UÇK-së”.

I revoltuar, me tone të larta dhe me argumenta populiste ai komentoi vendimin e Gjykatës Speciale për  Thaçin dhe Veselin, në një qasje që i ngjante si dy pika uji, asaj që mbajti kur Saimir Tahiri doli në përgjimet italiane.

Edhe fjalimi në parlament (video poshte) edhe intervista që dha të njëjtën ditë në Klan Kosova u karakterizuan nga e njëjta linjë, që kryeministri shqiptar mban kur nuk ka një qëndrim të prerë: ai përdor një gjuhë të dyfishtë, ku është e vështirë të gjesh thelbin.Dhe thelbi i asaj që po ndodh tani është: A duhet ta shfuqizojë Kosovë një Gjykatë Speciale të cilën disa po e pretendojnë si politike? Pëtu Rama nuk ka përgjigje.

Prandaj ai ndjek të njëjtën linjë edhe para se të marrë rrugën për Prishtinë. Prandaj ai edhe e vulos atë që bëri gjykata speciale si “njollë turpi e shekullit XXI në historinë botërore të drejtësisë” edhe thote së do shkojë të informohet.

©Lapsi.al

 

28 Comments


 1. .PRITENI PRITENI SKENDERBUN E SPIROPALIT ISMAIL QEMALIN E ULSI MANESE DHE DRITOROJN E KORPORATAVE PERZENJE KETE MOSTER KY ESHTE REGJIZORI I KETYRE PACAVUREVE GJITHMON NE SESIN E LIDERIT GLOBAL HALEVE..0 XERRO PROBLEM ME FQINJET KESHTU THOSHTE DUHET TE KETE KOMUNIKUAR MBREME PATJETER ME VUCICIN ………

  1. Pra ky qenka Kali i Trojes ne ket mes. Nga takimi informal me charter i Parisit tek ai ne Prishtine. Dmth ky i bie qe eshte “aseti”per te marre e dhene info tek Kosova. Porse skuthi skuth mbetet, edhe km me qene

 2. Gjykata speciale eshte miratuar nga kuvendi i Kosoves. Rama ben mire te distancohet nga te berit “lider i madh” sepse vetem pasoja kane shqiptaret.

 3. Rama cdo gje e ben gabim ! hahahaa ,a u ftofshi ne byth o koqe kanari..Sido qe te jete Rama do jete aty dhe nja 4 vite te tjera ne mos me shume PeDja le te kerkoje pushtet ne tavoline se do marri kete timin

  1. O i i pa emeri i ores 15.53 shko ha sufllaqen ha dhe nje doner se nuk te kan ngelur dhe shume😂🤣🤣

 4. Nuk merret me njeri me ramen dhe thacin. Iu ka ngelur te merren me njeri – tjeterin. Akoma besojne ne planet e tyre te erreta.
  Uji poshte ures nje here kalon, kancelarja nuk jep nje shans te dyte jo vetem per mashtrimin por edhe per telashet qe I kane hapur.

 5. NE KET LOJ TE RAMES ME THAQIN TASHTI SHUM KEQ KAN ME E PAGUE SHIPTARET NE SHQIPRI DHE KOSOV KY KA SHKUE ATJE PER ME VOTUE SHBERJEN E GJYKATES SPECIALE POR PASTAJ BEHET TRIBUNALI NDERKOMTAR PA SHBA DHE EVROPJONT ATER E SHOFIM SE KU I DEL FUNDI KSAJ PUNE

 6. Ram e Thac dy copa te nje bajge. Dy servile te peshtirosur qe kujtuan se me servilizem ndaj te huajve do plakeshin ne pushtet dhe do fshihnin zullumet.

 7. Rrjeshti i fundit” ideologjike a para tyre!” . Sikur ta kishte shkruar ndonjë i ri, Edi Rama pa iu përgjigjur do ti thoshte; -shko mëso të shkruash më parë ( natyrisht kur nuk i intereson pyetja).

 8. Rama shkon atje si “Li – derr botëror” dhe do të rregullojë drejtësinë në Kosovë. Thonë se edhe atje do të bëjë VETINGUN ala shqiptarçe – Sorosiano – erdogano- putiniste. Suksesin e provuam ne. Duhet edhe një dekadë për ta bërë si ” Ligj Xhungle.”Nëse Kosova merr modelin Ramjano-rilindas, me siguri do të kthehet 40 vite pas.

 9. Pirdh pirdh o Rame droga e pordha, s te ka pjerdh njeri asnjehere e jo me tashi qe je bere aq i merzitshem sa kur zen emrin tend ne goj ju vje per te nxjer gjith te keqiat nga vetja o rrace e pjerdhur o tradhetar o kombit, ti para paras nuk ve asnje gje prandaj ti e ke vendin ne histori si tradhetari me i keq se Esat Pashaj, tutje rrace muti🤮🤮💩💩

 10. Nga John Harris, The Guardian

  Mbi tre muaj raportim në lidhje me shpërthimin e Covid-19 dhe krizën sociale që ka shkakuar, ka diçka që duhet diskutuar patjetër dhe që është shumë e rëndësishme: ushqimi ose më saktë, numri në rritje i njerëzve që vuajnë nga uria.

  Ndërsa recesioni më i lartë ekonomik pritet të shpërthejë në vjeshtë, kompanitë ushqimore ose të ashtuquajtura banka ushqimore kanë raportuar një rritje të kërkesës, në disa vende, me rreth 300%

 11. Ndersa Rama do te shkoje te mesoje te verteta ne Kosove, ketu ne Tirane Dhoma Amerikane e Tregtise ne nje deklarim me Ambasadoren Yuri Kim prane thote nje te vertete –
  – Klima ekonomike e biznesit me e perkeqesuara ne 8 vjet!
  Natyrshem qe Rama keto te verteta nuk ka pse ti degjoje se as i kupton fare.

 12. kur zini ne goje Ramiun ,se ca me keviz ketu poshte barkut dhe kerkon te dali nga pantallonat te bej takim koke me koke me fugshpumsat.

 13. Kush ka degjuar dje “fjalimin” e Thacit, me siguri ka vene re se ishte shkruar ne nje stil qe per shqiptaret qe jane brenda Shqiperise e njohin shume mire. Shtyerja e fjales se Thacit, i cili me shume mundesi te dielen mund te jepte edhe doreheqjen, (nxori nje foto me prinderit qe nuk ishte nje foto e pakuptimte), tregon arsyet se pse Rama ka shkuar dje per vizite ne Kosove. Ka edhe nje detaj “te vogel”, fillimisht u deklarua qe km shqiptar do shkonte ne Kosove me dt. 1 korrik, pastaj kjo date u afrua dhe shkoi ne Kosove me 28 qershor. Duke ditur qe doreheqja e Thacit do ishte nje goditje e rende per rilindoret dhe per shefin e tyre, gjithkush le te nxjerre vete konkluzionet. Ka edhe dicka tjeter qe ka bere shume pershtypje, vajtja ne Kosove e shefit rilindor dhe mbajtja e nje antiplumbi. A nuk ishte nje “eklame” fantastike per Kosoven? Te tjerat jane llogje kafenesh

 14. Nga John Harris, The Guardian

  Mbi tre muaj raportim në lidhje me shpërthimin e Covid-19 dhe krizën sociale që ka shkakuar, ka diçka që duhet diskutuar patjetër dhe që është shumë e rëndësishme: ushqimi ose më saktë, numri në rritje i njerëzve që vuajnë nga uria.

  Ndërsa recesioni më i lartë ekonomik pritet të shpërthejë në vjeshtë, kompanitë ushqimore ose të ashtuquajtura banka ushqimore kanë raportuar një rritje të kërkesës, në disa vende, me rreth 300%,ti debatikasi salihut i ores 13:06 partia do te beje keshillKar te celulat e pd neper rrugicat qe nuk shohin djell

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu