• |
ide | kryesore

Propozimi i Metës, Arben Shehu zgjidhet kryetari i ri i KLSH-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas tre refuzimesh, Presidenti Ilir Meta ka goditur në shenjë me emrin e katërt për kreun e KLSH.

Parlamenti ka miratuar me 108 vota pro emrin e Arben Shehut për të drejtuar Kontrollin e Lartë të Shtetit, i cili pas votimit kreu edhe betimin para deputetëve.


Pavarësisht se një javë më parë zv/kryeministri Braçe, deputetët Spartak Braho dhe Bashkim Fino dolën kundër këtij emri, PS me vendim politik vendosi që Arben Shehu të merrte votën e mazhorancës.

Por nuk ka patur të njëjtin fat dekreti tjetër i Kreut të Shtetit për rishqyrtimin e projektligjit për përmirësimin e zonave të biznesit. Asht siç kishin marrë direktivat në fillim të seancen plenare, deputetët e PS votuan me 84 vota rrëzuan dekretin e Metës.

1 Comment

  1. ja dhe nje fukar qe …………….pas nja 7 vjeteve do jete i pasur me pune te ndershme . sepse edhe ky do kete ndertuar nje pallat ne tok te plakes , tamam si mona murgesha .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu