• |
ide | kryesore

Krahas Genc Rulit, rikthehet edhe Besnik Mustafaj me detyrë në PD

Arkiva, Lajme, Të fundit

Besnik Mustafaj do të jetë një nga anëtarët e komisionit përzgjedhjes te kandidaturave për deputetë në PD.


Burime nga selia e demokrateve bëjnë me dije se veç Genc Rulit qe u lançua pak ditë me pare ne media si një tjetër pjesëtar i këtij komisioni, edhe ish ministri i jashtëm do ti bashkohet grupit te personaliteteve qe do përzgjedhin mes kandidaturave qe kane propozuar strukturat e bazës së demokrateve.


Ndërkohë korriku i nxehtë dhe me zhvillimet e tjera politike nuk e kanë ndalur procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë.

Sipas Abc News, aza e parë e procesit ku janë përfshire mijëra anëtarë të PD është përmbyllur plotësisht në 85% të degëve, duke përfshirë edhe degët me numër të lartë të anëtarëve si Tirana, Durrësi, Elbasani, Shkodra, Vlora, Lezha, etj

Burime thonë se janë propozuar një numri i madh kandidatesh ku mes tyre ka edhe personalitete nga jashtë strukturës së partisë, kryesisht nga bota akademike dhe shoqëria civile.

Kjo procedure do te vijoje me verifikimin e kandidateve  të propozuar qe do të behet nga Komisioni i Verifikimit te Kandidaturave që do të ngrihet se shpejti.

Deri me sot abcnews.al ka raportuar e para  se mes emrave te mundshëm në këtë komision do jete  Genc Ruli dhe tashme edhe Besnik Mustafaj.

Përzgjedhja e kandidaturave do të vazhdojë gjatë muajit gusht, krahas përgatitjeve për programin dhe organizimin zgjedhor të PD. Prej javësh partia më e madhe e opozitës ka ndezur motorët e fushatës ku për herë të parë në historinë e partive politike në Shqipëri propozimin dhe përzgjedhja e kandidatëve për deputet bëhet nga anëtarësia e partisë.


15 Comments

 1. O Zigur me Genc Rulin do ti bej ndryshimet Basha?Ky i fali 6 milion euro taksa, francezit qe kishte minieren ne bulqize , kur kete te drejte e ka vetem parlamenti . Ruli duhet te ishtene burg tashme dhe jo tna drejtoj perseri. Ndersa per Mustafajin nuk jam kundra , ka qene e do mbete fisnik, do ta votoja me shume deshire.

 2. o bashe mjaf me me jezefin,majtold ruli sui po terhiq intelektualet e shkolluar jasht qe nuk jan te korruptuar
  u

 3. O shkerdhata ose sufllaqe sic thuhet ketu nje pyetje: Po ne te korruptuarit pa parti do rrim????Nqs kemi faj na fusni ne burgje po parti mos na lini. Lul Basha na kontrollo.

 4. Masakra e pyjeve te geshtenjes me bekimin e hale rrulit, etj…
  Pra, prap haleja ne pd. A mund ta sjell edhe bythen time ne kryesin e mutit? Ka disa gjera per te folur.

 5. Jo Ka qene ke Instituti studimeve marksiste,me nexhmie sorren
  Po’ gjithsesi pd ska gje ne vije me keto fytyra te vjetra .
  Nuk ja vlen te votosh fare .

 6. Qenka hedhur ne sulm sigurims e rilindjes mafioze. Po dhjesin nga frika se ka shume haqe per ti lare ketij populli. Forza e dhjathta ne Shqiperi ashtu si ne te gjithe Europen.

  1. Po ti qeke kari vet o idiot , ata po thone te verteta o militant . O ja qifsha kurven sigurimsave , kesulkuqve mavi dhe gjithe qorrave militante . hapi sytese po ta vene , mos u masturbo kur e ke ne bythe .

 7. Histori e vjeter e PD me keta xhaketat e kthyera mbrapsh. E vetmja mundesi qe PD te mare pushtetin eshte Edi Rama me psikopatite e tija.

 8. Lulja sido qe te vine punet ka per te ngele zari Sales.

  Sala i mbate var kto legena se ia kishte dosjen e sigurimit ne tavoline. Ktij, Hajdarit, Xhozit, Tan Hoxhes, Clirim Gjates….
  Edhe Lules qe ka pas punu kamarier ne Rinas ia ka dosjen.

  Nuk ka si shpjegohet qe Lulja vazhdo puno prap me kto degjenerata dhe s’le gur pa permbys me bo aleance parazgjedhore me Mediun.

 9. Gazidede e mbajti këtë detyrë deri në 9 prill 1997. Pas arratisjes së Gazidedes, i cili akuzohej për krime njerëzore, Berisha u shpalli lufë të gjithë krerëve të SHISH, që nga Fatos Klosi deri tek Bahri Shaqiri. Në 9 gusht të 2012, një vit para se të rrëzohej nga pushteti, Berisha, në koordinim me Bujar Nishanin, emëroi në krye të SHISH, Visho Ajazi Likën, i cili ishte pjesë e qeverisë së PD si zëvendësministër si dhe kishte qenë krahu i djathtë i Gazidedes.

  Në 30 tetor 2017, Visho Ajazi Lika dha dorëheqjen në këmbim të një posti diplomatik. Edhe këtë radhë SHISH nuk i shpëtoi skandalit të përgjimeve. Një grup hetimor i Komisionit të Sigurisë Kombëtare konfirmoi se gjatë drejtimit të SHISH nga i besuari i Berishës, Visho Lika, ishin përgjuar të gjithë krerët e politikës, përveç Berishës. Presidenti Ilir Meta, në atê kohë kryetar i LSI, ishte politikani më i përgjuar, konretisht mbi 800 herë

 10. bythqirat e PS ne sulm. Po me cfare erdhi Berisha ne 2005 ne pushtet? O komunista fare e keqe e ketij vendi qe tani jeni kthyer mafioza mavi

 11. Bravo Elio!
  Sjam as sigurims as komunist as Mavi
  Po’ PD e Ka humb busullen
  Me keqardhje e them se per PS e PRES krahun e per ata s’ votoj.
  X
  E ke gabim ne qe shkruajme keshtu nuk i perkasim atyre qe thua ti jemi me djathtas se ti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.