• |
ide | kryesore

PD nxjerr fotot: Biznes në Shqipëri, mision i pamundur. Së shpejti programi i detajuar ekonomik

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Eksperti i ekonomisë në PD, Dorjan Teliti lajmëron lidhur me krizën e biznesit në Shqipëri se opozita së shpejti do të bëjë një plan të detajuar.


Kjo pasi sipas PD, tashmë biznesi në Shqipëri është bërë një mision i pamundur pasi në çdo xham biznesi shihet likuidim, mbyllje ose jepet me qira.


Sipas Telitit plani do të jetë i bërë nga ekspertët më të mirë vendas dhe të huaj.

Teliti premton se plani i PD do të sjellë taksa të ulta, procedura më të thjeshta për bizneset si dhe konkurrencë të lirë e të ndershme.

7 Comments

 1. Meruni me programet, ju legenet e opozuskes, qener rrugesh! Mos hani kot se njerzt e dine tanime se jeni ne te njejten hale te dyja palet! Ju pjordhi, ju bleu, ju peruli, ju hoqi breket,ju terheq, zvarre, dhe ju ka bere edhe juve si veten, haajdute e trdhetare!Te shkerdhyer!!!

 2. BIZNESI NE SHQPERI ESHTE I PAMUNDUR SEPSE SHTETET SHQIPTARE SI E DJATHTA DHE E MAJTA JANE RRITUR ME MESIMET SI TI NDESHKOJME TE PASURIT DHE KJO KA LENE GJURME DHE TEK E DJATHTA MEGJITHSE NUK KEMI TE DJATHTE POR KEMI TE MAJT DHE ANARSHI PRA KETA QEVERI SHQIPTARE E SHOHIN SI ARMIK BIZNESIN DHE JO SI TAKSAPAGUES SI SHTYLLA KRYESORE E EKONOMIS DHE TANI ME KETE QEVERI,ME KORONEN,DHE ME TE DYJA BASHKE QEVERIKORON BIZNESI PO FALEMENTON DHE KJO PER PAKE NDIHM SIKUR NJE VITE TU JEPTE 15000.LEK TE REJA NE MUAJ SA TE MBIJETONIN PESHEMBULL NJE MESUES PA DASHUR TI ULI APO TI PERGOJOJ POR KANE RRETH 7-MUAJ QE E MARRIN RROGEN KOT DHE RROGEN E MARRIN PASI BIZNESI PAGUAN TAKSAT PRANDAJ QEVERIT TI VENE GISHTIN KOKES SEPSE UNE DO ISHA NDAKORRT QE BIZNESI TE BOKOTJ TE PRATESTOJ TE MOS BINDET NJE MUAJ DHE TE SHOHIM QEVERIN MESUESIT ATMINISTRATEN QENDRORE DHE LOKALE QE PER CDO VEND PUNE POGUHEN DY VETA NJERI NE SHPI E NJERI GJISEM PUNE DHE TI SHOHIM UNE JAM PER BOJKOTIM TE TAKSAVE NGA BIZNESI………………

  1. Cte pasur thua o byrazer. E ka me pronen, nga atje fillon e gjitha, e majta e ka kete, provo bej si i bukur me pronen e tjetrit ne amerike ta kpusin qafen. Po nuk tu njoh prona nuk te njihet as mundimi, prandaj sheh partiaket qe bejne si pidha te bukur me ata qe kan punu fort.

 3. Te qofsha evropen, rrac zagaresh. Majmun te pa gdhendur qe vazhdojne hapen bythesh me te shkuaren. Ngelen komunista e komunista do vdesin. Ptyyy fisqirat

 4. Te qifsha evropen, rrac zagaresh. Majmun te pa gdhendur qe vazhdojne hapen bythesh me te shkuaren. Ngelen komunista e komunista do vdesin. Ptyyy fisqirat

 5. Po e dime mer plak. Lulja sa te vi ne pushtet do kete prioritet:
  Mesuesit me rroga jo me pak se 1000euro
  Doktoret e infermieret me rroga jo me pak se 3000euro
  Per bisnesmenet do uli taksat
  Per fermeret nafte falas
  Per fasonet do uli taksat
  Per turizmin do sjelli turiste nga Hollanda
  Per ndertimin do hapi fronte pune per vilat ne Hamallaj

  Lulzimja vec te vije ne pushtet, se gjith ato gjona te mira ka me bo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu