• |
ide | kryesore

Meta njësoj si Basha: Hapni listat 100%, mjaft e degraduat Kuvendin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta, duke shpërndar një analizë të  Kastriot Islamit, I cili ka qënë një ndër autorët e ndryshimeve kushtetuese të 2008, i bën apel mazhorancës që të hap 100 përqind listat.


Kreu i Shtetit nuk komenton formulën që propozon Partia Socialiste, por len të kuptohet se ajo është një hile dhe jo një hapje reale.  Ilir Mta, nuk  kursen akuzat për kuvendin.


“ Hapini listat për qytetarët që të zgjedhin pas 12 vjetësh më në fund deputetët. Hapini 100 për qind! Mjaft e degraduat Kuvendin kështu, se edhe një asamble kooperative ka qenë dikur shumë më e përgjegjshme. Shqipëria ka patur parlamentarizëm të shkëlqyer 100 vite më parë o shakaxhinjtë e “integrimit”

3 Comments

  1. Në 8 janar 1997, Sali Berisha ashpërson gjuhën ndaj Azem Hajdarit, përmes gazetës Rilindja Demokratike. Në shkrimin e datës 8 janar ’98, Berisha i jap një mesazh të koduar Azemit, duke e quajtur ‘pilot të vdekjes’. Berisha gjithashtu e shantazhon Azem Hajdarin, duke e paralajmëruar se do t’i publikojë histori të dyshimta. Mesazhi në gazetën Rilindja Demokratike është si vijon: “Pasi e kanë implikuar ne shumë histori të dyshimta të cilat Azemi i di mirë dhe ne do t’i publikojmë në numrat e ardhshëm, duke se padronët kanë vendosur ta përdorin, Azemin, tashmë të pavlerë, si pilot vdekje”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu