• |
ide | kryesore

Rama mbrohet për listat që nuk i hapi: Janë europiane!

-Instant, Lajme, Të fundit

Nga Bavaria ku ndodhet për një vizitë zyrtare si kryetar i OSBE, kryeministri Edi Rama u ndal të komentojë edhe zhvillimet e fundit politike në vend. Duke u ndaluar më konkretisht në propozimin e PS në këshillin politik dhe debatin që pasoi për listat e hapuara apo të mbyllura të kandidatëve, Rama tha cdo propozim është i diskutueshëm ndërsa paralajmëroi opozitën të mos bëhet pengesë e procesit.

“Propozimi nuk është shpikje i referohet një modeli që e kanë disa vende demokratike. Cdo propozim është i diskutueshëm uroj që opzita mos humbasë kohe sic e ka zakon, se koha nuk pret. Zgjedhjet janë më 25 prill në ligjin zgjedhor kemi edhe angazhimin për sistemin elektronik. Opozita është e mirëpritur të diskutojë të japë alternativa, por të pengojë procesin duhet ta harrojë një orë e më parë sepse nuk ka kohë për të pritur dhe ne nuk do të presim në pafundësi.” u shpreh Rama.


11 Comments

  1. JANE PIDHI I MOTRES TATE O KURVE MASHKULL . NUK BERE SIKUR NJE HERE TE VETME ATE QE PREMTOVE O KURVE . VETEM ME INTRIG DHE MASHTRIM . NUK E KE TE GJATE O PUSHT E BIR PUSHTI

  2. Kjo eshte pasoja e timonit, taves tepsise e kusise qe shqipetaret i dhane keti pisit! Njerezit duhet ta kuptojne qe nuk ka demokraci pa oponence dhe atehere kur dikush (sikurse tani) mund te ndryshoje edhe kushtetuten dhe te shpallet mbret, atethere qytetari nuk eshte i mbrojtur dhe jemi thuajse ne diktature..

  3. Jo vetem jane evropiane, por Taulant Balla eshte sternip i Napoleonit dhe katranip i Frederikut te Prusise!!!

  4. Per kete ka shume te drejte Rama. Ka shume vende demokratike qe perdorin keto lloj listash. Turqia e Erdoganit, Rusia e Putin, Bjellorusia e Lukashenkos apo edhe vete Serbia e Vuqic qe eshte shembull per demokracine

  5. Jane europiane aq sa ti mund te jesh kinez o idiot . Ne evrope kurvave si puna jote jua fusin shqelmin ne bythe qe ne genjeshtren e pare. Ti ke gjetur dele qe nuk duan gje tjeter veçse partia te jete ne rregull prandaj bene .

  6. Janë europiane????Janë lista Putiniste, alla kinezçe,alla Psiste.Por kush i ha petllat e tua tani, vetëm ata që skanë sy në ballë.Bastard.

  7. Me këtë ofertë socialistët realisht kanë tradhëtuar opozitën parlamentare dhe partitë e reja, pasi për LSI nuk kanë ndonjë përgjegjësi.

    Tani në ditët në vijim PS mund të kthehet tek propozimi i opozitës parlamentare për hapje listash pa prag, nëse PD trembet nga reagimi i LSI dhe shkon pas saj. Por fillimisht ajo duket që ja ka ofruar PD, pazarin më të mirë për hallin që ka Basha brenda koalicionit por dhe për hallin e vet. Dhe më së miri kjo reflektohet tek reagimi i sotëm i Metës që flet në numurin shumës për “shakaxhinjë të integrimit”

  8. Ma i mequm asht gomari se shum shqipptar, gomarin e ngarkon ne mal me dru edhe jon rrugt shum te ngushta edhe gomari i ngarkuat mur nuk rrxohet, shqiptari i vjen mbas gomarit edhe shum here rrxohet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu