• |
ide | kryesore

SHBA mesazh për drejtësinë: Me dy vendet tona në bordin e ONM-së sigurohemi që organet e vettingut të respektojnë ligjin

-Instant, Arkiva, Ide, Të fundit
vettingu-1-635x356 (1).jpg

Ambasada e SHBA-ve dha një mesazh për drejtësinë. Në faqen zyrtare të “Facebook”, ambasada e SHBA shkruan se me dy vendet në bordin e ONM-së dhe nëpërmjet vëzhguesit ndërkombëtar sigurohemi që organet e vettingut të respektojnë ligjin.


“Shtetet e Bashkuara janë angazhuar që të shohin procesin e vettingut në Shqipëri të vazhdojë me profesionalizëm dhe përkushtim. Me dy vendet tona në bordin e ONM-së – një për Departamentin e Shtetit & një për Departamentin e Drejtësisë – për monitorimin e procesit të vettingut dhe nëpërmjet vëzhguesit tonë ndërkombëtar, ne sigurohemi që organet e vettingut të respektojnë ligjin”, shkruan ambasada e SHBA.6 Comments

 1. Lulzim Basha me këtë rast ka poshtëruar një deputet të ri, natyrisht të padenjë për deputet, duke ua hedhur si ushqim për qentë, militantëve të zemëruar me të.

  Në këtë mënyrë ai ka shmangur presionin për ta bërë deputet me çdo kusht, duke i nxjerrë gështenjat me duart e militantëve.

  Pas kësaj, Fahri Balliu ishte ulur dhe kishte shkruar një deklaratë në emër të demokratëve të Unazës së Re, që betoheshin se e duan Klevisin deputet në Tiranë. Dhe e kishte bërë dhe këtë, fakt të kryer.

 2. Sot, kur Ilir Meta është në kulmin e shkatërrimit nervor të tij, kur poston çdo pesë minuta nga një të sharë nga nëna, për kryeministrin dhe këdo i del para, sot kur gjithë shqiptarët diskutojnë me humor shfaqjet e tij si i pirë në ekran, në PD debati më i madh është nëse do ketë dhe një shans të dytë Klevis Balliu, apo do iki në LSI.

  Madje as për Jamarbër Malltezin që nuk e ka vënë Lul Basha në listë, nuk ka debat.

  Kaq debat ka në PD, ndërkohë që Ilir Meta ngjan sikur po i merret fryma nga betejat, orë pas ore me Edi Ramën, që argëtohet me të.
  Me mire nje loqe si miu te kiu se cuni i farihut deputet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.