• |
ide | kryesore

Mbyllet procesi në PD/ Dorëzohen në Kryesi 326 kandidatë për deputetë, do të zgjidhen 140

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
partia demokratike selia .jpg

Komisioni i Vlerësimit mbylli përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë, teksa do i dorëzojë Kryesisë 326 emra për kandidatë për deputet.
Kjo ishte faza tre, pas një të anëtarësisë dhe dy të Komisionit të Vlerësimit.


Tashmë vendimtare do të jetë vota e Kryesisë së PD që do të zgjedhë 140 kandidatët finalë.


Janë të paktën deri më tani 80% e kandidatëve janë ngalista me 326 emra të Komisionit të Vlerësimit, kurse Kryesia dhe kryetari kanë tashmë të drejtën e propozimit të 20% të emrave për kandidatë.

Në fund Kryesia voton dhe zgjedh 140 kandidatët me të cilët PD do të dalë në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu