• |
ide | kryesore

OBSH ngre alarmin: Rrezikohemi nga një valë e tjetër e koronavirusit vitin e ardhshëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Europa do të përballet me një valë të tretë të koronavirusit në pranverën e vitit 2021. Kështu parashikon David Nabarro, i dërguar special i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për COVID-19.


Nabarro deklaroi se kjo do të ndodhë nëse qeveritë i përsërisin masat, që sipas tij, ishin dështim për parandalimin e valës së dytë të infeksioneve.


“Ne tani po përballemi me valën e dytë. Nëse ata nuk e ndërtojnë infrastrukturën e nevojshme, ne do të përballemi me valën e tretë në fillim të vitit të ardhshëm”, u shpreh Nabarro, britaniku i cili bëri fushatë për t’u bërë drejtor i përgjithshëm i OBSH-së në vitin 2017.

Në Europë nivelet infeksioneve që tani po rriten përsëri. Gjermania dhe Franca raportuan të shtunën 30 mijë raste së bashku, Zvicra dhe Austria po raportojnë mijëra raste çdo ditë, derisa Turqia regjistroi një rekord prej 5,532 rasteve të reja.

7 Comments

 1. Gënjeshtra të pastra! Duket qartë se po pregatisin terrenin për mbylljen tjetër vitin që vjen. Turp për juve të lapsit që postoni pallavra të tilla!

 2. Ore po si nuk doli je burre ne kete Glob qe tja zbrasi ndonjerit perj ketyre ndyresirave te obsh ne goje karikatorin

 3. Fakti qe Bill Gates del e thote qe ONSH duhet te miratoje certifikaten e vaksinimit flet qarte. Per kete arsye u hodhen miliarda dollare kunder Trump qe ai te humbte zgjedhjet pasi sipas lajmeve ai ishte pengese

 4. Ka Dale nje birre
  Eshte Trump
  Ai Ju hoqi 500 milion dollaret qe i paguante Amerika Obsh.
  S ‘ eshte nevoja fare thua plasesh mjafton tju hiqen rrogat.
  Po’ ky filantropi Bill qenka keq per paret e fukarenjve shqiptare qe i DHA qeverija nome kaparin
  PA e pyt fare ket milet pabythes qe nuk kerkon njehere llogari per taksat qe paguan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu