• |
ide | kryesore

VIDEO/ Veliaj sfidon rregullat e pandemisë, koncert në shesh për ndezjen e pemës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rregullat e vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëve për të mos lejuar aktivitete politike apo grumbullime të më shumë se 10 personave duket se i ngjajnë tashmë “Fermës së kafshëve” të Oruellit. Vetëm atje rregullat nuk janë njëlloj për të gjithë.


Fillimisht ishte ministrja e arsimit Evis Kushi, më pas deputetë të ndryshëm të PS-së publikonin takime elektorale në Facebook dhe se fundmi listës i shtohet edhe kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.
Mbrëmjen e së dielës ai ka ndezur dritat e pemës së Vitit të Ri në sheshin Skënderbej, por nuk mund t’i rezistonte dëshirës për tu shfaqur sërish.

Veliaj e përcolli mesazhin me një video nga zyra, por në shesh u mbajt një koncert ku këndonin fëmijë. Nuk munguan edhe në këtë rast grumbullimet përpara podiumit. Veliaj thotë se në skenë ishin vetëm 10 fëmijë, por për t’i ndjekur ata dukshëm u mblodhën edhe më shumë.


Policia e shtetit që thotë se vëzhgon kush feston ditëlindjen dhe publikon foto në Facebook ka një rast për të hetuar, edhe pse nuk pritet të ketë gjoba. Më poshtë disa vido që “i shpëtuan” regjisë qendrore të Bashkisë. ©LAPSI.al   

11 Comments

  1. Besoj se do ti gjobisi policia e Leshit, ajo nuk fali as Presidentin. Ramazoni nuk fal…. apo tall bythen, rilindjen e lejon te sfidoje masat antikovid ndersa popullin opozitar e gjobit.

  2. Te lumte Veliaj Te gjithe qytet e botes ndezin dritat e krishtlindjeve keto dite, leri katunarine dhe shpellaret te lefin

      1. U bo ene bytha jote me kore tme tregoj mu cesht europa. Cop gdheje. Msun morracaket fen mas 90s se para i kendonin xhaxhit. U qifsha me gjith fet, i her me erdoganin i her katolik qe tju pranoj europa. Tkompleksum. Ik thith naj kovid te kafja lagjes tani, morr.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu