• |
ide | kryesore

Më shumë se 59 milionë njerëz të infektuar me Covid në botë

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Në të gjithë botën, 59,080,520 raste të infeksionit janë konfirmuar që nga fillimi i pandemisë së cornavirusit corona, sipas të dhënave në faqen e internetit të Worldometers. Gjithashtu është bërë e ditur se 1,395,340 njerëz kanë ndërruar jetë dhe 40,838,729 u shëruan.


Aktualisht 16,830,158 persona janë ende raste aktive në mbarë botën.


Shtetet e Bashkuara kanë numrin më të madh të të infektuarve – 12,589,088, të ndjekura nga India – 9,140,312, Brazili – 6,071,401, Franca – 2,140,208 dhe Rusia – 2,114,502.

Ndryshe, Kosova deri më tani ka regjistruar 34940 persona gjersa kanë vdekur 926 njerëz.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu