• |
ide | kryesore

Arlind Qorri tallet me Bashën: ” Vërtet është fushatë, por mos u bëj më karagjoz se Rama”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Ne do të bëjmë gjithçka që jo vetëm të rinjtë shqiptarë të mund të ndërtojnë të ardhmen në vendin e tyre, por edhe ata që janë larguar të kthehen dhe të nisin një jetë të re pranë familjeve të tyre”. Kështë ku deklaruar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një  takimit me nënat që kanë fëmijët në emigracion. Por ky zotim për të kthyer pas ata që kanë ikur është konsideruar si një karagjozllëk nga aktivisti i organizatës politike Arlind Qorri. Në një reagim në Facebook ai ka shkruar: “Lulzim Basha ka premtuar sot se “do të kthejmë rininë nga emigracioni”, premtim ky që hyn rehat në radhët e dokrrave historike “do të hamë me lugë floriri” dhe “çeku i bardhë”. Vërtet është fushatë, por kjo nuk do të thotë të tentosh të bëhesh më karagjoz se Rama.


©Lapsi.al


27 Comments

 1. Eshte shume ironike te talli nje komunist me “do të hamë me lugë floriri”.
  Ku shkaku i tranzicionit te zgjatur dhe emigracionit ekstrem eshte komunizmi 50 vjecar dhe njerzit qe jane rritur ne komunizem te cilet e drejtojne kete vend.

  Rames nuk po i dalin 100 partite e djathta si Patozi, Topalli, Murrizi etj dhe 100 partitet e njerzve te pavarur dhe gri si puna e Bojaxhiut dhe Nismes Thurje. Tani duhen te vijne te bejne opozite opozites edhe organizatat e majta qe jan financuar po njesoj si Mjafti dikur.

  Eshte shume e veshtire te kthesh te rijnte nga emigracioni, po nese krijohen kushte te nevojshme, nje pjese jo vetem te rijnte edhe ndoshta kthehen.

  1. Ky Qorri haron se është vetë Basha që ndonëse ishte në një punësim shumë të mirë jashtë vendit, e braktisi ate dhe erdhi në Shqipëri.
   Epo kur duan të bëjnë edhe qorrat komunistë karshillëk me Bashën.
   Karagjozllëk është që 30 vite pas përmbysjes së sistemit diktatorial komunist, të dalin ca qorra të rij e të bëjnë lëvizje të kasketave të ish sigurimit.
   Nuk tha Basha se po erdha unë në pushtet, e 300 mijë shqiptarë do të kthehen në Shqipëri siç pat premtuar karagjozi Rama për të papunët.
   Do të shohim o Qorr se sa të vlen lëkura në zgjedhjet e ardhme e kush është karagjozi.

 2. QORRI MES SA DUKET ESHTE QORR ME ATE SE CPO NDODH, E CKA NGJARE, E NUK MENDON SE SI ZBRAZET KY VEND NGA TE RINJTE. LE TE NA TREGOI NJE REFORME NEO SOCIALISTI UTOPIK ,QE EDHE NE TE

 3. Qorri nuk eshte budalla. E ka kapur qe Rama ia ka futur sa krahu. Veç mendet i kane ardhur shume vone. Po caqi si pune e ketij e prune. E shume te tjere qe kerkonin standarte suedeze per demokracine ne Shqiperi. Tani Qorri e soji i tij mendon se i vetmi sistem funksional per ndaljen e hemorragjise se popullit shqiptar eshte kloni i elektrifikuar.

 4. Kur te tall i plottalluri eshte lavdrim. Kjo toke ka nxjerr boll idiote llafazan te me komunikim mesatar si Avokat Ngjela, Frrok Cupi dhe i treti ne liste Altin Qorri. U uroj suskese ne rrugen e tyre deri sa te sistemohen ne Korene e Veriut.

 5. Duhet bere gjithcka vertet nga kushdo ne pushtet qe te frenoje ikjen masive te rinise nga vendi!
  Qorr Arit i ben pershtypje premtimi per te bere gjithcka per ti siguru te ardhmen rinise ketu, e nuk i ben pershtypje erozioni masiv i rinise jashte vendit?
  Qenka vertet pra Qorr, sic ka llagapin.

 6. Me qe eshte kaqe talles ky qorri bibes komuniste, le te na e shpalosi ndinje mendi, apo platforme si ideollog utopist, apo revolucionar i koheve moderne qe kerko te ktheje historine me prrockat e tija leksoiniste, e pastaj te dale e te aktroje me humorin miop. Vegla te tilla dalin, i degjojme, e shikojme, por pafytyresia e tyre qendron ne ate se luftojne ato njerez qe sot ua shprehin rrealitetin e jetes se njerezve, e gjithesesi japin nje fare shprese drejt permiresimit. Kush nuk e jeton situaten ne te cilen ka vajtur gjendja e ketij poppulli, e se deri ku duan te na cojne , si puna e qorrave te tille, e konsideron kete popull ashtu sic mendon edhe kapo hipokriti kryeministror idioti Rama,,,,,,DELE… se keshtu i do njerezit e ketij vendi kjo parti e rilindasve dhe kuqaleve te rinj.

 7. Arlindi ka te drejte populli thote ” Gjella me kripe e kripa me karar” eshte e vertete se Rama eshte i padurushem ne propoganden e tij banale e qesharake por kjo s’do te thote se duam per kryeminister nje klonim te tij!

  1. Po ku e gjete klonin ti more astrit patozi ?
   Nuk ju premtoi nënave që do tju a sjell djemtë në shtëpi , por do të bëjë çmos që ata të vijnë e të punojnë në Shqipëri.
   Sa shpejtë reagoni ju kuqalashët për çdo fjalë që thotë Basha.
   I paska pëlqyer astritit gjella me kripën komuniste të qorrit

 8. Qorri nje vegel qorre komuniste. Te gjithe format po i perdor mafia Ramiste.

  Cfare prisje te thoshte Basha qe te rinjte te rrine andej se eshte Qorri kendej?

 9. Basha psh do te kishte vlere nqs hiqte dore familjarisht nga nenshtetesia Hollandeze ose Meta do te sillte femijet nga Anglia.
  Patrioti Bektash tha: Kush ishte i zoti cau ferren dhe iku
  Nuk mund te jesh patriot kur s’je patriot.

 10. O ballist pa balle,,,, keshtu sic thua zotrote edhe Fan Nolit ti paske me ia heq nenshtetesine,,,,, por ama atdhetarizmin ske te drejte ti mohosh ti, ballist pa ideal, por qe na shitesh idealist. Shih mire, se ky qe eshte ne pushtet, mos te duket me veprimet e prapaskenat atdhetare ty, e tipave si ti/ Shqiptare jemi te gjithe, por atdhe tare, e flamure dashur jane me pakice, pvaresisht se shiten e blihen nga politika. Shqiperia eshte e do te jete, me shqiptare, e atdhetare, qofshin edhe me dokumente te interesit kohor, e andaj mos u ve kushte, ti si i maskuar ballist.

 11. O ballist pa balle,,,, keshtu sic thua zotrote edhe Fan Nolit ti paske me ia heq nenshtetesine,,,,, por ama atdhetarizmin ske te drejte ti mohosh ti, ballist pa ideal, por qe na shitesh idealist. Shih mire, se ky qe eshte ne pushtet, mos te duket me veprimet e prapaskenat atdhetare ty, e tipave si ti/ Shqiptare jemi te gjithe, por atdhe tare, e flamure dashur jane me pakice, pvaresisht se shiten e blihen nga politika. Shqiperia eshte e do te jete, me shqiptare, e atdhetare, qofshin edhe me dokumente te interesit kohor, e andaj mos u ve kushte, ti si i maskuar ballist.

 12. Edvin bandade ose Ali Demi Tabaks qeke nje rrote ka.. sa perdor dy pseudonime me te njejtin tekst.
  Noli apo konica asnjehere nuk erdhen me ne Shyperine e dashur ,e dashurinin ne distance.Kurse keta bandillet tane jane pordhiot se nuk kane moral per te udhehequr duke premtuar ate qe nuk e kane ne dore.
  Lopa do te pjelli 3 here ne vit,pulat do te bejne 100 kokrra veze/vit dokrra nga ura e Tabakeve.

 13. O qorr, Basha nuk m’duket se ka than do ti kthej. Lexo mir se e man veten edhe si profesor.
  “Ne do të bëjmë gjithçka që jo vetëm të rinjtë shqiptarë të mund të ndërtojnë të ardhmen në vendin e tyre, por edhe ata që janë larguar të kthehen dhe të nisin një jetë të re pranë familjeve të tyre”

  Do t’bajm gjithcka ka than o qorr…

 14. Mendoj qe duhet patur besim tek kjo nisme e Bashes sepse Partia Demokratike kthimin e emigranteve e ka bere realitet sidomos gjate viteve 2008-2010 ku pati nje numer te konsiderueshem emigrantesh qe u kthyen dhe investuan ne Shqiperi.Me kthimin e Partise Socialiste,nje pjese e madhe e ketyre u zhgenjyen dhe sidomos gjate periudhes 2014-2016 rifilluan largimin nga Shqiperia.

 15. TAMAM!!! LERE AJO DEBILE QE QAHEJ SE E KISHTE NE AMERIKE QE NJEREZIT BEJNE GJITHE ATE PROCEDURE TE GJATE E JO TE GJITHE E KAN ATE FAT
  QESHARAKE!!!

 16. Qorri ka njëfarë të drejte
  Ky është një imitim i keq i ramës.
  Shikojmë të veliaj,të,rama gra e goca të adm
  Të veshme e të ngrefme ulur këmbë mbi këmbë në karrike zbardhin dhëmbët duartrokasin.
  Këto tjerat e dinë mirë se është e vështirë të realizohet kjo që thotë basha.
  Bashën e ndoqi populli pas me shume se dy herë.E mbushën sheshin plot njerëzit dhe sa vinte protesta deri te pika kulminante pastaj i tërhiqte pas.
  Nuk e di si do vejë kjo fushatë
  Zoti na ndihmofte te gjitheve.
  Qorri nuk është vetëm, e majta po triumfon ngado edhe në Amerikë,fara e hisllit eshte shpërndarë ngado ,shoqëri e hapur po ben kërdinë po shkatërron vlerat njerëzore dhe familjare,sidomos në vendet e varfera si ky i yni.

 17. Po tamam e ka Qorri, kur je me bindje marksisto-internacioliste nuk eshte problem atdheu dhe rinia shqiptare mund te jetoje e luftoje lumturisht edhe ne ato vende-atdhe qe lulzon socializmi triumfues.

 18. Erdhen talibanet e shqupit me bo adetin.
  E kane zakon qysh nga koha Meksit, Pashkos e deri se fundmi me Patozin e Hajdareshen.

  Si guxon tani ky tipi me kritiku liderin e moth, ish kamarierin e Rinasit qe ka humb 5pale zgjedhje?

 19. Mos i spiropalizua dhe nje tjeter u be si pandemi kjo pune O qorro dhe ju qorrat e tjere po Lulushi i tha nje fjale te mire nenave cte keqe ka.Duhet te merremi me ate qe i largoi te rinjte jo me ate qe do ti ktheje o popull fu-(KARA).
  Spiropalizimi pandemia e shqipetareve.

 20. Lereni -qorrin-te grije sallate se fundja qorret per te pare nuk shikojne ,por dhe nga veshet nuk degjuakan mire .POR ESHTE NJE E KEQE NE KETE MES SE KETA -PLUMBAT-QORRE TE VRASIN ,se nuk e merr vesh nga te vjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu